ENDE

28. NÁRODNÍ FESTIVAL DECHOVÝCH ORCHESTRŮ FEDO 2016

fedo_2016

Město Štětí se od pátku 24. června do neděle 26. června promění na město hudby. Právě v tomto termínu proběhne již 28. ročník Národního festivalu dechové hudby a mažoretkových souborů FEDO 2016. Součástí hudební přehlídky bude i sobotní Festival rockových dechových orchestrů FERODO. 

V programu se představí čtyři zahraniční orchestry z Holandska, Maďarska a Německa a soubor Praporečníků sedmi krajů z Itálie. Zahraniční orchestry doplní deset tuzemských orchestrů. Svá vystoupení předvede devět mažoretkových souborů, včetně souboru z Maďarska. 

Celý program festivalu odstartuje páteční přehlídkový koncert od 18. hodin na Husově náměstí, kde se představí všechny zahraniční orchestry a slovácká Vinařinka.

Sobotní ráno bude na Novém náměstí také patřit souborům ze zahraničí. V půl druhé odpoledne pak vyjde průvod orchestrů a mažoretek městem. Od půl třetí je pak na programu slavnostní zahájení festivalu na Novém náměstí.

Druhý přehlídkový koncert začne v sobotu od 15 hodin na Husově náměstí. Představí se na něm deset českých a moravských orchestrů. Součástí koncertů bude i soutěž, kde orchestry mladých budou soutěžit „O nejlépe zahranou skladbu žánru tanec“, dospělí „O nejlépe zahranou filmovou melodii“.

V relaxační zóně u Labe pak od 16. hodin zahraje šest kapel v rámci rockového festivalu FERODO.

V sobotu večer proběhne v areálu věžových domů tradiční přehlídka všech mažoretkových souborů. Ještě před jejich vystoupením se předvedou své umění Praporečníků sedmi krajů. Na závěr je přichystáno laserové show.

Nedělní koncerty začínají v dopoledních hodinách na Novém náměstí a u pečovatelského domu. Po obědě můžete na Husově náměstí vidět další přehlídku mažoretek. Vyvrcholením třídenního festivalu pak bude Monstrkoncert, který je rozdělen na tři části – mládežnické orchestry, orchestry dospělých a závěrečné finále, kde všechny orchestry zahrají pět pochodů. Za dirigentským pultem se vystřídají všichni dirigenti zúčastněných orchestrů.


FEDO 2016

24. až 26. 6. 2016

čtyři zahraniční orchestry – Německo, Holandsko, Maďarsko, Itálie

deset českých orchestrů

devět mažoretkových skupin

FERODO – Festival rockových dechových orchestrů v sobotu 25. 6. 2016

Více k programu festivalu na www.fedo.cz

Vytvořeno 9.6.2016 14:20:51 | přečteno 1516x | martin.krch

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
30% (166)
 
58% (326)
 
12% (70)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load