ENDE

AKTUÁLNÍ INFORMACE O SJÍZDNOSTI A STAVU LABSKÉ STEZKY.

labska_stezka

Labská stezka vede zejména po pravém břehu Labe. Pro konkrétní představu následuje popis jednotlivých úseků: 

1. Roudnice nad Labem – Litoměřice

Za Roudnicí nad Labem vede primární trasa Labské stezky po pravém břehu řeky Labe a je sjízdná obou březích. V katastru Lounky v trase Lounky - Černěves je položen nový asfalt. Obcí Libotenice lze bez problémů projíždět. Přívož Nučničky - Nučnice je plně v provozu.

2. Litoměřice – Ústí nad Labem

Průjezd Litoměřicemi je bez problémů a přes Žalhostice je stezka také průjezdná.

Omezení: úsek připojovací cyklostezky Lovosice – Malé Žernoseky přívoz je sjízdná, ovšem z důvodu nebezpečí pádů stromů kvůli povodním, Městská policie Lovosice do odvolání zakázala vstup do lesoparku osmička, kde trasa začíná. Cyklostezka navíc není kompletně vyčištěna.

3. Ústí nad Labem – Děčín - st. hranice

Stezka do Velkého Března je sjízdná bez problémů až do Těchlovic, pouze místy se objevují odkladiště materiálu po povodni. Občas je na cestě suché bahno nebo hromádka hlíny, ale nic, co by cyklista nezvládl. Z Přerova přes Těchlovice, Jakuby a Nebočady je cyklostezka stále ve výstavbě. V jednom místě v Těchovicích chybí zcela 50 m stezky, je to výjezd na silnici a tam je potřeba přetlačit kolo sutí kamenů, ale už je tam je prošlápnutá cesta. Dále je proto třeba pokračovat po silnici II/247, avšak v Křešicích u zahradnictví se lze napojit opět na stezku a bezproblémově pokračovat pod Tyršův most v Děčíně a přes něj pokračovat po levém břehu do Dolního Žlebu.

Provozní doba hostinců postižených povodní je většinou již obnovena.

Další informace o Labské stezce zde.

V provozu jsou také cyklobusy z Litoměřic, Roudnice nad Labem, Štetí, Ústí nad Labem a Děčína, více informací zde. V provozu přívoz: Nučničky - Nučnice. V provozu není osobní loď Porta Bohemica I., a to do 18. července 2013.

Destinační agentura České středohoří, o.p.s. 12. 7. 2013 

Vytvořeno 13.7.2013 8:30:33 | přečteno 1520x | martin.krch

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Akce

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
30% (166)
 
58% (326)
 
12% (70)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load