ENDE

FEDO 2012 se představí i na lodi a v okolních městech

fedo_2012

Štětí se od pátku 22. června do neděle 24. června promění z města komínu na město dechové hudby. Právě v tento termín proběhne již 26. ročník Národního festivalu dechové hudby a mažoretkových souborů – FEDO 2012. Součástí hudební přehlídky bude i sobotní Festival rockových dechových orchestrů – FERODO.

V programu se představí tři zahraniční orchestry z Polska, Ruska a Nizozemí a deset tuzemských kapel. Svá vystoupení uvede sedm mažoretkových souborů z pěti českých měst. Na rockovém podiu zazní tóny šesti kapel.  

Třídenní program odstartuje v pátek odpoledním koncertem na Husově náměstí. Sobota bude ve znamení přehlídek všech orchestrů. Od dopoledních hodin, kdy budou k vidění na Novém náměstí, přes odpolední průvod městem a oficiální zahájení v půl třetí taktéž na Novém náměstí. Následovat budou přehlídkové koncerty a soutěž „O nejlépe zahranou polku“.

Součástí sobotního programu bude i vystoupení zahraničních orchestrů v Lovosicích a Úštěku. Další novinkou pak bude koncert Vinařinky, která se ve večerních hodinách představí na výletní lodi Porta Bohemica. V relaxační zóně u Labe pak od odpoledních hodin zahrají kapely v rámci rockového festivalu FERODO.

Sobotní večer bude tradičně patřit mažoretkovým souborům. V areálu u věžových domů od půl jedenácté proběhne soutěž v pódiové skladbě. Na závěr je přichystán také již tradiční ohňostroj.

Nedělní koncerty proběhnou od dopoledních hodin na Novém náměstí a u pečovatelského domu. Vyvrcholením celého festivalu pak bude Monsterkoncert na Husově náměstí, kde se představí muzikanti ze všech vystupujících orchestrů společně při hraní jedné společné skladby. 

fedo_2012_program

Součástí hudební přehlídky bude i sobotní Festival rockových dechových orchestrů – FERODO. Na rockovém podiu zazní tóny šesti kapel.  

ferodo_2012

Vytvořeno 7.6.2012 8:34:06 - aktualizováno 7.6.2012 8:53:00 | přečteno 1467x | martin.krch

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Akce

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
29% (167)
 
58% (328)
 
13% (72)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load