ENDE

Loupežník Štětka odstartuje turistickou sezonu na Štětsku

zah tur sezony 2016 www

Turistickou sezonu v regionu Štětsko zahájí v neděli 24. dubna v 10 hodin loupežník Štětka tradiční procházkou lesem ve Stračí. Rok 2016 přinese řadu novinek. Pro nejmenší je připravena dobrodružná hra s názvem Loupežník Štětka a létající stroj, výzvou bude i hra s minulostí ve stále populárnějším geocachingu. Turisté, kteří zavítají do lesů regionu se mohou těšit i na nový interaktivní prvek na Naučném putování Loupežníka Štětky. 

Zahájení sezony proběhne v tradičním duchu. Na malé i velké čeká trasa přes kopec Špičák, okolo Mariánské kaple až k loupežnické jeskyni Mordloch. Nouze nebude o loupežnické přepadení, hra s křížovkou pro nejmenší turisty a na konci i malé občerstvení.

Novinkou na celou sezonu je hra s názvem Loupežník Štětka a létající stroj. Opět bude k dispozici herní deník, řada soutěžních otázek a na konci soutěže i losování o zajímavé ceny. Čas na soutěžení budou mít malí badatelé do konce října, kdy dojde k vyhodnocení soutěže. Novinka je připravena i pro hledače tak zvaných „kešek“. I tentokrát je příběh spojený s loupežnickou bandou a můžeme prozradit, že letošní „keška“ bude mít co dočinění s historií města Štětí. Podrobnější informace naleznete na webových stránkách geocaching.com.

Součástí nabídky Informačního centra ve Štětí zůstávají i průvodcovské služby. Průvodcem je badatel a historik Miroslav Plaček. V nabídce jsou tři různé trasy – ze Štětí k Harfenici, ze Štětí na Špičák a Historické jádro Štětí.

Více informací ke hře a novinkám turistické sezony 2016, se dozvíte v Informačním centru města Štětí, na webových stránkách města nebo na facebookových stránkách Naučného putování loupežníka Štětky 

Vytvořeno 20.4.2016 13:48:15 | přečteno 1281x | martin.krch

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Akce

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
30% (166)
 
58% (326)
 
12% (70)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load