ENDE

Loupežník Štětka otevře na Den Země své Naučné putování regionem Štětsko

stetka

Dvacet jedna zastavení, dvacet jedna poznání města Štětí a jeho okolí – regionu Štětsko. V rámci  projektu „Zatraktivnění regionu Štětsko pro cestovní ruch“ vzniklo na zhruba třicetikilometrovém okruhu „Naučné putování loupežníka Štětky“. Bájného dobráckého lapky, který snad kdysi přebýval v lesích nad Stračím u Štětí v jeskyni Mordloch. Právě samotný loupežník bude v nedělním dopoledni 22. dubna 2012 slavnostně naučné putování otevírat veřejnosti. Ne náhodou provede své první oficiální návštěvniky po stezce v slavnostní den – Den Země. Ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí, a rozvíjející diskuzi o možných cestách řešení. Většina putování totiž vede lesy, loukami, zkrátka přírodou. Z části zasahuje i do CHKO Kokořínsko. 

 Na úvodních čtyřech zastaveních putování si mohou malí i velcí hrát. U tabulí s naučným textem totiž stojí i interaktivní hry s posuvným puzzle, nebo kvízovými otázkami. Loupežník Štětka bude bedlivě sledovat i kroky všech putujících po jeho trase. Lépe řečeno bude udávat jejich směr. A to na cedulích – směrovkách.

Jaká témata u naučného putování naleznete? Například historii průmyslu, železniční a lodní dopravy regionu Štětsko. Na jedenadvaceti tabulích jsou i aktuálnější informace – třeba o natáčení velkofilmu Lidice v obci Chcebuz.

Kromě naučného putování jsou novinkou v obcích Štětska i ve Štětí samotném informační tabule a menší tabule s povídáním o památkách.

Naučné putování je jedním z dalších produktů přispívajícím ke zvýšením atraktivity Štětska pro cestovní ruch. Mezi ně se řadí například i Informační centrum na pěší zóně ve Štětí, nové turistické webové stránky www.stetsko.cz, interativní tabule inforamačního centra a řada dalších, především turistických zajímavostí.

To vše je hrazeno z projektu: „Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad. Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj“.

Slavnostní zahájení proběhne v neděli 22. dubna 2012 v 9.00 hod. na hřišti ve Stračí. 


Vytvořeno 5.4.2012 8:22:15 - aktualizováno 5.4.2012 8:30:43 | přečteno 2355x | martin.krch

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
30% (166)
 
58% (326)
 
12% (70)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load