ENDE

Loupežník Štětka zahájí turistickou sezonu regionu Štětsko

zah tur sezony 2015

Tradičně na konci dubna zahájí turistickou sezonu regionu Štětsko bájný lapka z lesů regionu Štětska, loupežník Štětka. Pro návštěvníky si připravil řadu novinek, které představí při v neděli 26. dubna v 9:30 hodin ve vesničce Stračí, zhruba dva kilometry od Štětí. Na návštěvníky akce čeká kromě jiného i přepadení loupežnickou bandou, soutěž o zajímavé ceny a lesácké pohoštění u ohně. 

Jaké novinky tedy čekají nadšence do pěší a cykloturistiky? V hlavní roli této sezóny nebude loupežník Štětka, ale jediná členka jeho skupiny, loupežnice Johanka. Představena bude i další historická postava regionu, kníže Johan Clary ze Snědovic. Opět čeká na malé soutěživce herní pas plný soutěží, který bude k dostání buď přímo při zahájení nebo později ve štětském Informačním centru.

Nadšenci do geocachingu se mohou těšit na pokračování loupežnického geoputování. Opět je pro ně připraven loupežnický geopas. Možná s malou nápovědou – tentokrát budou moci „keškaři“ svůj poklad hledat až po setmění. Obě soutěže představí samotný loupežník v neděli při slavnostním zahájení sezony.

Za zmínku stojí i nově vybudovaný interaktivní prvek, který je umístěn na trase naučného putování. Pod kopcem Špičák si mohou malí i velcí zkusit svou paměť při hře dřevěného pexesa 
Vytvořeno 20.4.2015 10:57:32 | přečteno 1381x | martin.krch

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
30% (167)
 
58% (328)
 
13% (71)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load