ENDE

Loupežník Štětka zahájí turistickou sezonu regionu Štětsko

zah_tur_sez_14

Tradičně na konci dubna zahájí turistickou sezonu regionu Štětsko bájný lapka z lesů regionu Štětska, loupežník Štětka. Pro návštěvníky si připravil řadu novinek, které představí při otevření sezony v neděli 24. dubna v 10 hodin ve vesničce Stračí, zhruba dva kilometry od Štětí. Na návštěvníky akce čeká kromě jiného i přepadení loupežnickou bandou, soutěž o zajímavé ceny a lesácké pohoštění u ohně. 

A jaké novinky tedy čekají nadšence do pěší nebo cykloturistiky? Loupežník si pro ně se svou skupinou připravil soutěž „O zlatý kompas loupežníka Štětky“. Hra pro celou rodinu ukáže nejen zajímavá místa regionu, ale i soutěživou formou naučí orientaci v krajině a další záležitosti spojené právě s turistikou.

Nadšenci do geocachingu se mohou těšit na pokračování loupežnického geoputování. Opět je pro ně připraven loupežnický geopas, i když tentokrát v trochu jiné podobě. Hledat se bude loupežnický poklad zašifrovaný do tajných kódů. Obě soutěže představí samotný loupežník v neděli při slavnostním zahájení sezony.

Za zmínku stojí i nově vybudované interaktivní prvky na trase naučného putování. Přímo na hřišti ve Stračí se mohou malí i velcí porovnat a poměřit s lesní zvěří ve skoku do dálky. Na zrenovované „Panské cestě“ vedoucí z Liběchova do Brocna si mohou návštěvníci vyzkoušet dřevěné Bludiště. Novou tvář dostaly i „starší“ interaktivní prvky na kopci Špičák a u loupežnické jeskyně Mordloch 
Vytvořeno 24.4.2014 12:28:07 | přečteno 1336x | martin.krch

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
30% (165)
 
58% (324)
 
13% (70)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load