ENDE

Štětí přichází s obnovenou tradicí Štětských kulturních podzimů

Kulturní středisko ve Štětí přichází s obnovenou tradicí - akcí nazvanou Štětský kulturní podzim. Bude probíhat v říjnu a v listopadu v kulturních zařízeních města Štětí a zahrnuje vystoupení profesionálních i amatérských divadelních souborů nebo koncerty hudebníků takzvaných „menších žánrů“.

Kulturní středisko ve Štětí přichází s obnovenou tradicí - akcí nazvanou Štětský kulturní podzim. Bude probíhat v říjnu a v listopadu v kulturních zařízeních města Štětí a zahrnuje vystoupení profesionálních i amatérských divadelních souborů nebo koncerty hudebníků takzvaných „menších žánrů“. 

Neoficiálním začátkem akce bylo uvedení divadelní hry Turecká kavárna s Janou Bouškovou, Naďou Konvalinkovou, Václavem Vydrou a Martinem Kubačákem v hlavních rolích. V říjnu pak čeká na diváky jednoaktová hra dramatika Václava Havla Audience v podání Divadelní scény Libochovice. Pro nejmenší jsou pak připravené dvě pohádky Čarostřed a černá paní, O perníkové chaloupce a populární vystoupení televizních postaviček - Františkovo čarování s Majdou.

Znalci umění si mohou vychutnat vznešené tóny při 6. ročníku Štětského varhanního podzimu. V místním kostele sv. Šimona a Judy se představí ve dnech 14., 21. a 28. října čeští i zahraniční umělci. V rámci Štětského kulturního podzimu zavítá v říjnu do města pod komíny se svým recitálem i známý písničkář, fotograf a spisovatel Josef Fousek.

Listopadový program otevře jazzový koncert kvarteta Františka Kopa. Svou hudbu představí i písničkářka Žofie Kabelková, která byla se svým posledním CD Peřiny z vody nominována v roce 2010 na žánrovou cenu v rámci udílení cen Anděl.

Ani divadelní fanoušci nepřijdou v listopadu zkrátka. Do Štětí zamíří se svou osobitou úpravou klasického příběhu Don Quijote herci Oldřich Kaiser a Jiří Lábus. Představí se i Divadelní scény Kralupy nad Vltavou.

Tradice Štětského kulturního podzimu vznikla v roce 1961 a byla soutěžní přehlídkou amatérských divadel, tanečních orchestrů a zpěváků. Pod stejným názvem existovala až do roku 1969. Na tuto tradici navázalo Kulturní středisko ve Štětí již v minulých letech, ovšem ne pod tímto názvem. Oproti prvním a původním ročníkům nebude ten letošní soutěžním. 

Vytvořeno 12.10.2011 9:11:24 | přečteno 1921x | martin.krch

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Akce

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
30% (166)
 
58% (326)
 
12% (70)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load