ENDE

Tour de Labe pro všechny 2012

TUOR_DE_LABE

5.a 6. etapa : 4. a 5. srpna 2012
Po stopách Bohumila Hrabala do kraje praotce Čecha a loupežníka Štětky.

Občanské sdružení Labská stezka o.s. a Ing. arch. Jan Ritter, jeho předseda, zvou všechny cyklisty, rodiny s dětmi, seniory i handicapované na první srpnový víkend na cyklojízdu Tour de Labe pro všechny na trase Poděbrady - Brandýs nad Labem - Štětí. 

Sraz v Poděbradech je v sobotu 4. srpna mezi 8 a 9 hodinou.   

Start bude v 9 hodin u sochy krále Jiřího na náměstí v Poděbradech a pojede se pod hradbami v Nymburce do míst, která Bohumila Hrabala inspirovala ke slavným knihám. Pojedeme kolem pivovaru Postřižiny k hotelu Modrá hvězda v Sadské - inspirace pro knihu Obsluhoval jsem anglického krále (vyslechneme si vzpomínky na číšníka pana Vaníčka). V Hradištku se krátce zastavíme u hrobu Bohumila Hrabala, abychom dorazili do osady Kersko proslavené filmem Slavnosti sněženek. Vedle ateliéru Kuba v hostinci Hájenka poobědváme „kančí se zelím nebo se šípkovou" a okolo „Pramenu Kerky" a kolem spisovatelovy chaty dojedeme do Přerova k Moto Velo muzeu pana Moravce. 


V Čelákovicích se zastavíme na nově zrekonstruovaném náměstí a přes Lázně Toušeň, kolem Říčních lázní Nová Veslovka u bývalého přívozu dorazíme do Brandýsa n/L, kde se připravuje ve spolupráci s  městem Brandýsem nad Labem táborák pod zámkem a „grilovačka" s Rádiem Jizera.
Nedělní etapa bude pokračovat 5.8. v 9 hod z Brandýsa n/L od brány zámku do Kostelce n/L. Před 11 hodinou přijedeme i se zástupci města do Neratovic. Na hřbitově u lobkovického zámku se zastavíme u hrobky Františka Palackého, projedeme městem a zastavíme se na malé občerstvení v restauraci Oskar. Ve 12hod vyrazíme přes most přes Labe a po pravém břehu dojedeme do Mělníka. Na vyhlídkové terase nad soutokem Labe a Vltavy nás přivítá starosta města pan MVDr. Ctirad Mikeš a budeme mít 2 hodiny na volnou prohlídku města, zámku a chrámu sv. Petra a Pavla . Z jeho věže je ojedinělá výhled nejen na legendární horu Říp, ale za dobrého počasí i na Krkonoše a tedy k pramenům řeky Labe. Z náměstí v Mělníku budeme startovat v 15hod a budeme mít na dvě možnosti. Ta standardní po levém břehu bude pro ty, kteří dávají přednost jízdě po rovině podle řeky a kteří doposud neviděli zbrusu novou cyklostezku na levém břehu Labe. Ta vede kolem hospody Na Knížecí v Dolních Beřkovicích, přes termální řeku pod elektrárnou v Horních Počáplech, až do Hněvic, které jsou jedinou částí Štětí na levém břehu Labe. Z Hněvic je současně možnost přímého vlakového spojení do Prahy a Ústí nad Labem. Pro milovníky přírodních tras ve zvlněném terénu nabídneme trasu po pravém břehu, která se odklání od řeky a prochází jižním okrajem Kokořínska, přes Liběchov, Brocno a Chcebuz. Speciální programová nabídka na závěr od starosty města Štětí pana Mgr. Tomáše Ryšánka je komentovaná prohlídka nově upraveného židovského hřbitova v Radouni. Zde se dostaneme do revíru „loupežníka Štětky", který navštěvníky Štětska seznamuje na 21 infopanelech s místními zajímavostmi.

Svou účastí podpoříte projekt :
Labská stezka - od pramene k moři - napříč Evropou - bez bariér.

Můžete se přidat kdekoliv, podrobnosti a detailní itinerář se průběžně aktualizuje na webuwww.labskastezka.cz. Start z náměstí na Mělníku bude v neděli 5.8. v 15hod. Mapka s itinerářem a místními starty přiložena.

KILOMETRÁŽ:

Sobota 4. 8. 2012:
Poděbrady - Nymburk 8 km
Nymburk - Sadská 8 km
Sadská - Kersko 8 km
Kersko - Přerov n/L 7 km
Přerov n/L - Čelákovice 6 km
Čelákovice - Lázně Toušeň 4 km
Lázně Toušeň - Brandýs n/L 4 km
Celkem 45 km

Neděle 5. 8. 2012:
Brandýs n/L - Stará Boleslav 2 km
Stará Boleslav - Kostelec nad Labem 10 km
Kostelec nad Labem - Neratovice 8 km
Neratovice - Mělník 14 km
Mělník - Štětí 18 km
Celkem 52 km


Partner akce: Partners
Doprovodná vozidla: Havex 
Partnerská města: Kolín, Pardubice, Hradec Králové ....
Mediální partner: Radio Jizera

Autor námětu a hlavní organizátor : Ing. arch. Jan Ritter 
Pořadatel : Labská stezka o.s.
Za Žoskou 2506, 288 00 Nymburk, 
Tel. 325 533 803, Mobil: 777 556 690 

www.labskastezka.cz  

Vytvořeno 1.8.2012 13:38:42 - aktualizováno 1.8.2012 13:42:54 | přečteno 1814x | martin.krch

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Akce

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
30% (166)
 
58% (326)
 
12% (70)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load