ENDE

Kultura

Festival dechových orchestrů FEDO

Město Štětí návštěvníky nepřekvapí pouze krásnou okolní krajinou a svými sportovišti, ale i bohatým kulturním životem. Na své si tu přijdou lidé všech věkových kategorií. Každé dva roky se zde koná mezinárodní festival dechových orchestrů FEDO, který si za dobu svého působení získal celosvětovou prestiž o čemž svědčí návštěvy orchestrů z celého světa. Festivalu se účastnily dechové orchestry například až z dalekého Japonska nebo Spojených států amerických. V posledních pár letech se v rámci festivalu FEDO koná minifestival nazvaný FERODO – festival rockových dechových orchestrů.

Milovníci historie jistě ocení každoroční historický den a folkové odpoledne s názvem „Štětská ostrev“. V rámci tohoto dne se na Husově náměstí návštěvníkům představují šermířské skupiny, kejklíři i doboví hudebníci, dopolední program zakončí bitva z dějem z historie města. Odpoledne pak vystoupí folkové, country nebo bluegrassové kapely známých i méně známých jmen. Pro mladé se v areálu skate parku každoročně koná skateboardový závod zakončený koncertem rockových kapel  Live and Let Fly.

V rámci obnovy lidových tradic se ve Štětí a okolních obcí každoročně pořádá mnoho zajímavých akcí. Jedná se například o tradiční Masopust, Stračenskou pouť, Radouňskou dožínkovou slavnost nebo u obyvatel Štětí velmi oblíbený Štětský jarmark.

Milovníky filmů a kinematografie jistě potěší zmodernizované kino a prázdninové promítání filmů na Husově náměstí. Sportovci zase ocení každoroční vyjížďku na kolech po regionu s názvem „Tour de Texas“, či závody dračích lodí nebo fotbalové a tenisové  turnaje.

Ani v podzimních a zimních měsících však ve Štětí kulturní život neusíná. Příkladem může být festival chrámové hudby tzv. „Varhanní podzim“, slavnostní rozsvěcení vánočního stromu, Štěpánská zábava či pravidelná divadelní představení konaná v sále Kulturního střediska nebo kině, doplněná o zájezdy do pražských divadel.

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Akce

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
29% (167)
 
58% (328)
 
13% (72)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load