Vesničku Bylochov nazývalo německé obyvatelstvo Wallach.
Plošná rozloha katastru obce Bylochov měří 287 hektarů, na severu hraničí s Mošnicí, na východě se Zakšínem.
Za jižní hranicí leží katastry Medonosy a Újezd, na západě Strachaly.
Největší rozmach zaznamenal Bylochov koncem 19. století, kdy zde stálo 34 domů s 232 obyvateli německé národnosti. Naprostá většina obyvatel vyznávala římsko-katolické náboženství.
Nynější počet stálých obyvatel je 23 osob. Velká část domovního fondu dnes slouží rekreačním účelům.
Bylochov je vzdálen od Štětí asi 11,5 km. Leží v malebné poloze na jihovýchodní hranici chcebuzsko-tuhanecké náhorní planiny. Severovýchodně je terén plochý, zatímco na západě se prostírají nízké pískovcové skály a lomy. Na jihozápadě je nevýznamné zalesnění.
Jméno Bylochov je česky poprvé zaznamenáno v listinách v letech 144 –145 a označovalo součást statkuMedonosy.S ním se dostala vesnice nejdříve k panství Brocno, pak ke Chcebuzi a konečně k panství Liběchov. K Bylochovu se nepojí žádné jméno středověké zemanské rodiny. Podle vyprávění pamětníků byly v Bylochově původně 3 statky a 2 chalupy. Po zpustošení obce v třicetileté válce spojilo panstvo tyto usedlosti do poplužního dvora, který patřil ke Chcebuzi. Po později zrušeném dvoře přetrvává pouze místní jméno „Na dvoře“, označující jeho někdejší situaci. Velké požáry v letech 1 5 , 1 5 , 1 5 a 1 4 zničily původní dřevěnou zástavbu a na jejím místě si pak stavěli usedlíci výstavné zděné domy. Od té doby byla obec zatím ušetřena povětrnostních kalamit.
Známý populární zpěvák Karel Hála, přezdívaný „mistr swing“, si koupil v roce 1993 dominantní objekt v Bylochově, nazývaný „zameček“, opustil svou vilu v pražském Smíchově a nastěhoval se do nového domova se svou manželkou Irenou. Budovu zrekonstruovali a upravili si ji podle svého vkusu k trvalému bydlení. Po deseti letech zjistili, že život ve venkovskémsídle je příliš smutný a komplikovaný, zejména kvůli nákupům denních potřeb, pro které museli zajíždět do některého blízkého městečka. Proto dům prodali a přestěhovali se do Předonína. Tam proslulý zpěvák zemřel . července 200 ve věku 4 let. Karel Hála působil ve svém aktivním životě v pražských divadlech ABC a Rokoko a zejména v orchestru Karla Vlacha. K jeho osobnosti se nesmazatelně pojí řada písňových hitů, např. Ona je krásná, Šeříky až začnou kvést, Hadej, Matyldo a řada dalších.