ENDE

Odkazy

Informační centrum ŠtětíMěsto Štětísnedoviceračicearena_raciceÚstecký krajROP Severozápadceske_stredohoriIDOS - jízdní řádyLabská paroplavební společnostCHKO KokořínskoVýlet na každý denEvropská unie

Štětsko

Region Štětsko zahrnuje město Štětí a jeho okolí s přilehlými vesnicemi, zvláště severním směrem. Dělí se na tři územní celky – obce v blízkém okolí města Štětí (jako Stračí, Počeplice, Brocno, Radouň, Chcebuz, Veselí, Újezd, Čakovice, Hněvice) a oblast “Snědovicko” (Snědovice, Křešov, Lomy, Strachaly, Mošnice, Střížovice, Sukorady, Velký Hubenov) a nakonec nejmenší území – samotná obec Račice se světově proslulým areálem vodních sportů. Na štětském venkově najdete typické ukázky lidové architektury, sakrální stavby a také přírodní zajímavosti. Samotné město Štětí je průmyslové a kulturní centrum tohoto regionu. Je zde i největší papírenský závod v Čechách. Nejzajímavější kulturní akcí města je festival dechových orchestrů FEDO, který se koná každý sudý rok koncem června společně s přehlídkou mažoretek. Ty byly v roce 1970 vůbec prvním mažoretkovým souborem v tehdejším Československu.

Dalšími významnými každoročními kulturními akcemi jsou Historický den " Štětská ostrev", Tradiční štětský jarmark nebo Štětský varhanní podzim, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy.

Aktuality

čadíci 2020
19.06.2020

KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČADÍKŮ VE ŠTĚTÍ

V letošním roce se mohou občané města Štětí opět těšit na pojízdné kino bratří Čadíků. Na Husovo náměstí přiveze 4 filmy. Začátek promítání je každý den plánován kolem 21:30 h. Dobrovolné vstupné bude jako obvykle věnováno na dobročinné účely. Program: 3. 8. Hodinářův učen, 4. 8. Afrikou na pionýru, 5. 8. Na střeše, 6. 8. Poslední aristokratka.

 
Masopust 2020
29.01.2020

MASOPUST 2020

Odpoledne v sobotu 8. února 2020 projde městem Štětí Masopustní průvod. Rej masek, maškar a veselí se v našem městě stal již tradicí, která každoročně přiláká řady návštěvníků. V průvodu nebudou chybět obvyklé masky – medvědář s medvědem, bába s nůší, smrtka, farář, žid a mnoho dalších. Jako je již tradicí, průvod vyjde ve 14 hodin z návsi vesničky Stračí. Ta leží necelé dva kilometry od Štětí, kam by měl rej masek za doprovodu muziky dojít zhruba kolem 15:30. Na Novém náměstí bude od dopoledních hodin k navštívení malý farmářský trh. Chybět nebudou ani stánky s masopustními a jinými dobrotami. Po příchodu průvodu je přichystán program. Akce se může zúčastnit každý, kdo dorazí s masopustní maskou a dobrou náladou.

 
02.01.2020

ZAHÁJENÍ PLESOVÉ SEZÓNY VE ŠTĚTÍ

Dovolujeme si Vás pozvat na Společenský ples města Štětí, který jako každý rok odstartuje plesovou sezónu. Akce se uskuteční v sobotu 11. ledna 2020 v sále Kulturního střediska na Mírovém náměstí. K poslechu Vám zahraje taneční orchestr OH Band. O předtančení se postará taneční škola TM z Roudnice nad Labem. Večerem Vás provede Tomáš Mikulský. Hvězdným hostem letos bude Stanislav Hložek.

 
varhaní podzim 2019
27.09.2019

ŠTĚTSKÝ VARHANNÍ PODZIM

Ve štětském kostele sv. Šimona a Judy se koná již 14. ročník tradičního festivalu varhanní hudby s názvem „Štětský varhanní podzim“. Koncertní program je rozdělený do tří pátečních večerů. Všechny tři koncerty začínají od 18. hodin. Štětský varhanní podzim pořádá Římskokatolická farnost ve Štětí a město Štětí, vstup na všechny tři večery je dobrovolný.

 
Document page 001
05.08.2019

KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČADÍKŮ OPĚT VE ŠTĚTÍ

Také v letošním roce se mohou občané města Štětí těšit na pojízdné kino bratří Čadíků. Na Husovo náměstí přiveze 4 filmy. Zahraje nám například pohádku Čertí brko, Hastrmana, populární komedii s Annou Polívkovou a Jiřím Langmajerem v hlavních rolích Po čem muži touží nebo snímek Trabantem tam a zase zpátky. Začátek promítání je každý den plánován kolem 21:30 h. Dobrovolné vstupné bude jako obvykle věnováno na dobročinné účely. Program: 7.8. Čertí brko, 8.8. Hastrman, 9.8. Po čem muži touží, 10.8. Trabantem tam a zase zpátky

 
55 let bigbítu (1)
03.06.2019

Bigbít ve Štětí oslaví půlkulaté narozeniny

Rocková hudba ve Štětí bude slavit. Narozeninový festival - 55 let bigbítu ve Štětí - proběhne v sobotu 22. června od 15. hodin v areálu Skate parku u Labe. Oslava hudby se do města pod komíny vrací opět po pěti letech. Letos se pódiu vystřídá dvanáct kapel složených převážně ze štětských muzikantů. K vidění a slyšení budou nové projekty i legendární soubory, které v místním bigbeatovém světě fungují řadu let. Porce muziky na labském nábřeží začne rozdávat kapela Necháme to být, následovat bude Jeff Biograf, punková legenda MP2, DODO Free Group, Morgana v čele s Ervínem Gorolem. Po nich přitvrdí Wrong Face a Magma Hotel. Chybět nebude Baťa & Kalábůf něžný beat, revivalové Zappaz & Pappaz, Mother´s Milk, Claymore a večer uzavřou Never Left Behind. Pro fanoušky a návštěvníky letošních oslav je připraven noční rozvoz autobusy, které budou odjíždět ve směru Roudnice nad Labem, Litoměřice a Mělník z parkoviště u Penny marketu v ranní čas, přesněji v 1:30.  Počátky bigbítu ve Štětí sahají do poloviny šedesátých let, konkrétně do roku 1964, kdy ve městě vzniká první kapela, která si dala název The Black Rivers. Později si muzikanti Standa Šmíd, Jirka Michálek, Jirka Havran a Petr Kratochvíl začali říkat The Postmem a pod touto „značkou“ se dostali do širšího hudebního podvědomí. Na jejich základech pak ve městě vyrostal řada dalších skvělých hudebníků a muzikantských těles.  
 

 
ostrev 2019
14.05.2019

XII. HISTORICKÝ DEN \\\"ŠTĚTSKÁ OSTREV\\\" A FOLKOVÉ ODPOLEDNE

Město Štětí se v sobotu 18. března vrátí v čase do dob vikingských válečníků. Kulturní a informační zařízení města Štětí ve spolupráci s agenturou Festive a Řádem Černých rytířů pořádají od 10 hodin na Husově náměstí akci s názvem Historický den Štětská ostrev a Folkové odpoledne.V dopoledním programu vystoupí kapela Lariden a Pohádky divadla Emillion. Připravená bude toulavá krčma, tržiště, historická řemesla nebo ohnivá show. První blok pak ukončí válečná vřava a bitva, tentokrát s tématikou Vikingská sága.   Odpolední Folkové odpoledne začne štětská kapela Mašinka, následovat bude legenda české country Tomáš Linka s Přímou linkou. Dále zahraje folková parta Shoda Okolností a po ní bluegrassové Travelling Twisted Trio. Celý program pak ukončí anglický písničkář Jamie Marshall s kapelou The Amplified Acoustic Band.

 
zah tur sezony 2019 page 001
03.04.2019

ZAHÁJENÍ TURISTICKÉ SEZÓNY S LOUPEŽNÍKEM ŠTĚTKOU

Tradiční Zahájení turistické sezony s loupežníkem Štětkou proběhne v neděli 28. dubna 2019 ve Stračí. Začátek akce je plánován na 9:45 ve Stračí na lesním „hřišti“. Co se bude dít? Tak jako obvykle se vyrazí na výlet do stračenských lesů, plnit se budou dobrodružné úkoly a zajímavé soutěže. Po putování (zhruba 6 kilometrů) si malí i velcí dobrodruzi mohou za odměnu opéct v cíli chutnou cenu – špekáček. A kdo ví, možná výpravu někde hluboko v lesích navštíví i samotný bandita Štětka se svou loupežnickou skupinou. Ale jak je roky prověřeno, není se čeho bát. Dobrácký lapka se o své hosty umí báječně postarat. Každý se může přijít přesvědčit. Vstupné se neplatí, oblečení je nutné uzpůsobit plánované akci.

 
velikonoce
03.04.2019

VELIKONOCE V ZAHRADĚ DDM

Kulturní a informační zařízení města Štětí ve spolupráci s Domem dětí a mládeže připravily na sobotu 3. dubna 2019 od 14 hodin akci s názvem Velikonoce v zahradě. Na zahradě Domu dětí a mládeže budou k vidění ukázky velikonočních obyčejů a tradic. Návštěvníci si budou moci uplést pomlázku, nabarvit si velikonoční vajíčka nebo poslechnout si lidové písně, které se vztahují k nejvýznamnějšímu křesťanskému svátku. Připraveny budou i další tvořivé dílničky pro děti, soutěže a další. Vstup na akci je zdarma.

 
Masopust 2019
01.03.2019

MASOPUST 2019

Odpoledne v sobotu 9. března projde městem Štětí Masopustní průvod. Rej masek, maškar a veselí se v našem městě stal již tradicí, která každoročně přiláká řady návštěvníků. V průvodu nebudou chybět obvyklé masky – medvědář s medvědem, bába s nůší, smrtka, farář, žid a mnoho dalších. Jako je již tradicí, průvod vyjde ve 14 hodin z návsi vesničky Stračí. Ta leží necelé dva kilometry od Štětí, kam by měl rej masek za doprovodu muziky dojít zhruba kolem 15:30. Na Novém náměstí bude od dopoledních hodin k navštívení malý farmářský trh. Chybět nebudou ani stánky s masopustními a jinými dobrotami. Po příchodu průvodu je přichystán program. Akce se může zúčastnit každý, kdo dorazí s masopustní maskou a dobrou náladou.

 

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
30% (162)
 
57% (307)
 
12% (66)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load