ENDE

Odkazy

Informační centrum ŠtětíMěsto Štětísnedoviceračicearena_raciceÚstecký krajROP Severozápadceske_stredohoriIDOS - jízdní řádyLabská paroplavební společnostCHKO KokořínskoVýlet na každý denEvropská unie

Štětsko

Region Štětsko zahrnuje město Štětí a jeho okolí s přilehlými vesnicemi, zvláště severním směrem. Dělí se na tři územní celky – obce v blízkém okolí města Štětí (jako Stračí, Počeplice, Brocno, Radouň, Chcebuz, Veselí, Újezd, Čakovice, Hněvice) a oblast “Snědovicko” (Snědovice, Křešov, Lomy, Strachaly, Mošnice, Střížovice, Sukorady, Velký Hubenov) a nakonec nejmenší území – samotná obec Račice se světově proslulým areálem vodních sportů. Na štětském venkově najdete typické ukázky lidové architektury, sakrální stavby a také přírodní zajímavosti. Samotné město Štětí je průmyslové a kulturní centrum tohoto regionu. Je zde i největší papírenský závod v Čechách. Nejzajímavější kulturní akcí města je festival dechových orchestrů FEDO, který se koná každý sudý rok koncem června společně s přehlídkou mažoretek. Ty byly v roce 1970 vůbec prvním mažoretkovým souborem v tehdejším Československu.

Dalšími významnými každoročními kulturními akcemi jsou Historický den " Štětská ostrev", Tradiční štětský jarmark nebo Štětský varhanní podzim, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy.

Aktuality

tour de texas 2021
06.08.2021

TOUR DE TEXAS 2021

Již po třinácté hostí město Štětí a region Štětsko populární cyklistickou vyjížďku Tour de Texas. Pro závodníky jsou připraveny tři tratě o délkách 15 km (dětská trať), 35 km (pro zdatnější cyklisty)  a  50 km ( pro náročné cyklisty).  Vyjížďky se může zúčastnit každý nadšený cyklista bez předchozí registrace.  Není nutné platit ani účastnický poplatek. Závod proběhne v sobotu 7. srpna 2021, start je ve 14. hodin na Novém náměstí ve Štětí. Trať je vhodná pro horská a treková kola vyjížďka probíhá za plného silničního provozu každý účastník je povinen dodržovat pravidla silničního provozu pořadatelé doporučují po celou dobu vyjížďky mít na hlavě upnutou přilbu. Pořadatelé neručí za vzniklé ani účastníky způsobené škody během vyjížďky.

 
Dasha
21.06.2021

Letní koncert ve Štětí

Kulturní a Informační zařízení města Štětí zvou na Letní koncert Ústřední hudby Armády ČR se sólistkami Dashou a Lucií Rezek - Silkenovou, který se uskuteční již tento pátek 25. 6. 2021 od 18 hodin na Husově náměstí ve Štětí.

 
plakát s qr
02.03.2021

Malý prázdninový QR Caching

Kulturní středisko ve spolupráci s Informačním centrem připravilo na březnové jarní prázdniny Malý prázdninový QR Caching. Hru, při které bude za úkol hledat a skenovat QR kódy pomocí chytrého telefonu. Součástí budou i soutěžní otázky s historickou tématikou. První kód, kterým mohou soutěžící začít hru, naleznete od 1. března na výlepových plochách KIZ Štětí nebo v městském zpravodaji. Každý, kdo hru dokončí a odpoví správně na všechny otázky, bude v informačním centru odměněn drobnou výhrou.

 
Jarmark 2020
07.09.2020

Jarmark ve Štětí bude s novinkami. Se vstupným a daným počtem návštěvníků!

Tradiční Jarmark ve Štětí proběhne v sobotu 12. září 2020. Z důvodu koronavirových opatření však proběhne s řadou změn. Na návštěvníky čeká uzavřený areál Husova náměstí, symbolické vstupné a určený počet návštěvníků. Tradiční kolotoče a další atrakce přijedou do města o týden později.Město, jako organizátor akce, muselo opatřeními zareagovat na aktuální vývoj situace. Jarmark tak bude mít návštěvní limit, a to 900 lidí. Areál Husova náměstí, kde se bude akce konat, bude oplocený, vstup bude možný pouze dvěma vchody od Nového náměstí a od parkoviště Penny marketu. Vstupné bude 50 korun, důchodci a děti do 130 centimetrů mají vstup zdarma.Jarmark proběhne na Husově náměstí. Chybět nebudou jarmareční trhovci, stánky s občerstvením nebo ruční dílničky pro děti. Kulturní program začne v 10 hodin a bude probíhat na dvou podiích. Historická scéna na „louce“ u Husova náměstí bude hostit alchymistickou show, kejklířské vystoupení, historickou bitvu, loutkovou pohádku a mnohé další. Program na hlavním podium na Husově náměstí začne ve 12 hodin a představí se kapely Švejk band King Swing, minus 123 minut, Crazy Dogs, Leona Machálková, Baťa a Kalábůf něžný beat a Yo Yo Band. Kolotoče a další atrakce, které byly v minulosti součástí Jarmarku a zázemí našly na Mírovém náměstí, budou ve Štětí o týden později, tedy od 18. do 20. září.

 
tour de texas 2020 (2)
06.08.2020

TOUR DE TEXAS 2020

Již po dvanácté hostí město Štětí a region Štětsko populární cyklistickou vyjížďku Tour de Texas. Pro závodníky jsou připraveny tři tratě o délkách 15 km (dětská trať), 35 km (pro zdatnější cyklisty)  a  50 km ( pro náročné cyklisty).  Vyjížďky se může zúčastnit každý nadšený cyklista bez předchozí registrace.  Není nutné platit ani účastnický poplatek. Závod proběhne v sobotu 8. srpna 2020, start je ve 14. hodin na Novém náměstí ve Štětí. Trať je vhodná pro horská a treková kola vyjížďka probíhá za plného silničního provozu každý účastník je povinen dodržovat pravidla silničního provozu pořadatelé doporučují po celou dobu vyjížďky mít na hlavě upnutou přilbu. Pořadatelé neručí za vzniklé ani účastníky způsobené škody během vyjížďky.

 
čadíci 2020
19.06.2020

KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČADÍKŮ VE ŠTĚTÍ

V letošním roce se mohou občané města Štětí opět těšit na pojízdné kino bratří Čadíků. Na Husovo náměstí přiveze 4 filmy. Začátek promítání je každý den plánován kolem 21:30 h. Dobrovolné vstupné bude jako obvykle věnováno na dobročinné účely. Program: 3. 8. Hodinářův učen, 4. 8. Afrikou na pionýru, 5. 8. Na střeše, 6. 8. Poslední aristokratka.

 
Masopust 2020
29.01.2020

MASOPUST 2020

Odpoledne v sobotu 8. února 2020 projde městem Štětí Masopustní průvod. Rej masek, maškar a veselí se v našem městě stal již tradicí, která každoročně přiláká řady návštěvníků. V průvodu nebudou chybět obvyklé masky – medvědář s medvědem, bába s nůší, smrtka, farář, žid a mnoho dalších. Jako je již tradicí, průvod vyjde ve 14 hodin z návsi vesničky Stračí. Ta leží necelé dva kilometry od Štětí, kam by měl rej masek za doprovodu muziky dojít zhruba kolem 15:30. Na Novém náměstí bude od dopoledních hodin k navštívení malý farmářský trh. Chybět nebudou ani stánky s masopustními a jinými dobrotami. Po příchodu průvodu je přichystán program. Akce se může zúčastnit každý, kdo dorazí s masopustní maskou a dobrou náladou.

 
02.01.2020

ZAHÁJENÍ PLESOVÉ SEZÓNY VE ŠTĚTÍ

Dovolujeme si Vás pozvat na Společenský ples města Štětí, který jako každý rok odstartuje plesovou sezónu. Akce se uskuteční v sobotu 11. ledna 2020 v sále Kulturního střediska na Mírovém náměstí. K poslechu Vám zahraje taneční orchestr OH Band. O předtančení se postará taneční škola TM z Roudnice nad Labem. Večerem Vás provede Tomáš Mikulský. Hvězdným hostem letos bude Stanislav Hložek.

 
varhaní podzim 2019
27.09.2019

ŠTĚTSKÝ VARHANNÍ PODZIM

Ve štětském kostele sv. Šimona a Judy se koná již 14. ročník tradičního festivalu varhanní hudby s názvem „Štětský varhanní podzim“. Koncertní program je rozdělený do tří pátečních večerů. Všechny tři koncerty začínají od 18. hodin. Štětský varhanní podzim pořádá Římskokatolická farnost ve Štětí a město Štětí, vstup na všechny tři večery je dobrovolný.

 
Document page 001
05.08.2019

KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČADÍKŮ OPĚT VE ŠTĚTÍ

Také v letošním roce se mohou občané města Štětí těšit na pojízdné kino bratří Čadíků. Na Husovo náměstí přiveze 4 filmy. Zahraje nám například pohádku Čertí brko, Hastrmana, populární komedii s Annou Polívkovou a Jiřím Langmajerem v hlavních rolích Po čem muži touží nebo snímek Trabantem tam a zase zpátky. Začátek promítání je každý den plánován kolem 21:30 h. Dobrovolné vstupné bude jako obvykle věnováno na dobročinné účely. Program: 7.8. Čertí brko, 8.8. Hastrman, 9.8. Po čem muži touží, 10.8. Trabantem tam a zase zpátky

 

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Akce

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
30% (165)
 
58% (321)
 
12% (68)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load