ENDE

Odkazy

Informační centrum ŠtětíMěsto Štětísnedoviceračicearena_raciceÚstecký krajROP Severozápadceske_stredohoriIDOS - jízdní řádyLabská paroplavební společnostCHKO KokořínskoVýlet na každý denEvropská unie

Štětsko

Region Štětsko zahrnuje město Štětí a jeho okolí s přilehlými vesnicemi, zvláště severním směrem. Dělí se na tři územní celky – obce v blízkém okolí města Štětí (jako Stračí, Počeplice, Brocno, Radouň, Chcebuz, Veselí, Újezd, Čakovice, Hněvice) a oblast “Snědovicko” (Snědovice, Křešov, Lomy, Strachaly, Mošnice, Střížovice, Sukorady, Velký Hubenov) a nakonec nejmenší území – samotná obec Račice se světově proslulým areálem vodních sportů. Na štětském venkově najdete typické ukázky lidové architektury, sakrální stavby a také přírodní zajímavosti. Samotné město Štětí je průmyslové a kulturní centrum tohoto regionu. Je zde i největší papírenský závod v Čechách. Nejzajímavější kulturní akcí města je festival dechových orchestrů FEDO, který se koná každý sudý rok koncem června společně s přehlídkou mažoretek. Ty byly v roce 1970 vůbec prvním mažoretkovým souborem v tehdejším Československu.

Dalšími významnými každoročními kulturními akcemi jsou Historický den " Štětská ostrev", Tradiční štětský jarmark nebo Štětský varhanní podzim, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy.

Aktuality

7. 10. 2015

Říjnové večery ve Štětí rozezní tóny varhanní hudby

varh_podz_15
Ve štětském kostele sv. Šimona a Judy se koná jubilejní desátý ročník tradičního festivalu varhanní hudby s názvem „Štětský varhanní podzim“. Koncertní program je rozdělený do tří pátečních večerů. Všechny tři koncerty začínají od 18. hodin. Štětský varhanní podzim pořádá Římskokatolická farnost ve Štětí a město Štětí, vstup na všechny tři večery je dobrovolný.
 
1. 9. 2015

TRADIČNÍ ŠTĚTSKÝ JARMARK

jarmark_2015
Štětí ožije v sobotu 12. 9. 2015 tradičním jarmařením Kulturní a informační zařízení města Štětí a Město Štětí si vás dovolují pozvat na akci Tradiční štětský jarmark. Ten proběhne na Husově náměstí v sobotu 12. 9. 2015. Na Husově náměstí bude po celý den k dispozici dobové tržiště a předvádění dobových řemesel. Na nedalekém Mírovém náměstí se mohou návštěvníci těšit na kolotoče, houpačky a další atrakce. Vstupné na akci je již tradičně zdarma. 
 
1. 9. 2015

Račice ožijí mistrovstvím světa klubových posádek dračích lodí

draci_lode_2015
 Od čtvrtka do neděle bude nad račickým kanálem znít pravidelně bubnování. Centrum zaslíbené rychlostní kanoistice a veslování totiž ovládne mistrovství světa klubových posádek dračích lodí. Do Račic se sjede více než 1200 akreditovaných účastníků ze tří kontinentů – chybět nebudou ani posádky z USA nebo z Hongkongu. Světový šampionát týmů „dragonů“ je třetí významnou mezinárodní akcí, jež se letos v račické Labe aréně Ústeckého kraje uskuteční. V květnu zde vedle mistrovství Evropy rychlostních kanoistů proběhl také evropský juniorský šampionát ve veslování. 
 
10. 7. 2015

FILMOVÉ LÉTO - KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČADÍKŮ

Pojízdné kino bratří Čadíků, přijede opět do Štětí. Na Husovo náměstí přiveze 4 filmy. Těšit se můžete např. na pohádku "Tři bratři" s Tomášem Klusem v jedné z hlavních rolí nebo na film "Fotograf" s Karlem Rodenem v hlavní roli. Začátek promítání je každý den plánován mezi 21:00 a 21:30 h. Dobrovolné vstupné bude jako obvykle věnováno na dobročinné účely. Program: 5. 8. Hodinový manžel 6. 8. Fotograf 7. 8. Tři bratři 8. 8. Vejška
 
19. 5. 2015

Průvodcovské služby

Brocno - roubenka.
Kulturní a Informační zařízení města Štětí nabízejí pro turisty a návštěvníky průvodcovské služby. Trasy jsou rozdělené do tří různě dlouhých okruhů - 1. Štětí (2km,/1,5hod.), 2. Štětí - Špičák a zpět (4km/3hod.), 3. Štětí - Harfenice a zpět (8km/5hod.). 
Minimální počet turistů ve skupině je 5 osob. Objednávky jsou možné v pondělí až v pátek v Informačním centru ve Štětí, na telefonních číslech 416 812 715725 485 333 nebo na emailu: infocentrum@steti.cz.

Průvodcem je štětský badatel a historik Miroslav Plaček. 
 
7. 5. 2015

8. Historický den „Štětská ostrev“ a Folkové odpoledne

Štětská ostrev 2015
Kulturní a informační zařízení města Štětí a Město Štětí ve spolupráci s agenturou Festive a Řádem Černých rytířů si vás dovolují pozvat na sobotu 23. 5. 2015 na akci 8. Historický den „Štětská ostrev“ a Folkové odpoledne. Program bude tematicky upraven k 600. výročí upálení mistra Jana Husa. Dopoledne budou na návštěvníky čekat dvorské tance, loutkové divadlo Kozlík, provazochodecká vystoupení, rytířské souboje, kejklíři a historická skupina Laridenn. Vyvrcholení Historického dne proběhne na Husovo náměstí od 14 hodin, kdy proběhne rekonstrukce historické bitvy s podtitulem Husitské války. V odpoledním bloku folkového odpoledne se představí Marián Kořínek a A. S. M., Jarret, Modrotisk a hlavními hvězdami bude písničkář Wabi Daněk a stále populární country kapela Fešáci s Michaelou Tučnou. Celá akce se koná na Husově náměstí ve Štětí a po celý den bude k dispozici lidové a historické tržiště nebo toulavá krčma. Vstupné na akci je již tradičně zdarma.
 
4. 5. 2015

ŠTĚTÍ SI PŘIPOMENE 70. VÝROČÍ OSVOBOZENÍ MĚSTA A ČESKOSLOVENSKA

výročí osvobození
Dne 8. května si Štětí připomene osvobození města od německé okupace. Od 9. hodin bude na Novém náměstí připravena ukázka vojenské techniky a zbraní z období 2. světové válka. Zájemci si je budou moci prohlédnout až do 12. hodin. Od 10. hodin bude probíhat položení věnců u ZŠ Školní a ZŠ T. G. Masaryka a následně proběhne pietní akt a položení věnců u hrobu rudoarmějce na místním hřbitově. Celá akce se koná k příležitosti 70. výročí osvobození Československa a ukončení 2. světové války. 
 
20. 4. 2015

Dračí lodě zahájí sezónu na Labi.

Štětí open
V sobotu 25. dubna 2015 proběhne v areálu Klubu vodních sportů úvodní závod letošního ročníku Dragon Boat Grand Prix na severu Čech!  Tradiční závod na 200m a 1km otevřený pro amatérské a firemní GP a FUN posádky, který zahájí v loděnici KVS Štětí dračí sezónu na Labi. Start závodu na 200m je v 10.00 hodin. Závod na 1km startuje v 15.30 hodin. Po skončení závodu proběhne přímo na místě slavnostní ceremoniál předání trofejí. Závod se koná pod záštitou starosty města Štětí pana Tomáše Ryšánka. 
 
20. 4. 2015

Loupežník Štětka zahájí turistickou sezonu regionu Štětsko

zah tur sezony 2015
Tradičně na konci dubna zahájí turistickou sezonu regionu Štětsko bájný lapka z lesů regionu Štětska, loupežník Štětka. Pro návštěvníky si připravil řadu novinek, které představí při v neděli 26. dubna v 9:30 hodin ve vesničce Stračí, zhruba dva kilometry od Štětí. Na návštěvníky akce čeká kromě jiného i přepadení loupežnickou bandou, soutěž o zajímavé ceny a lesácké pohoštění u ohně. 
 
1. 4. 2015

Mezinárodní den památek a historických sídel

mez den pam 2015 2
Již po třetí proběhne ve Štětí v rámci Mezinárodního dne památek a historických sídel komentovaná prohlídka památek města Štětí a regionu Štětsko. V letošním roce zvou pořadatelé celé akce zájemce o historii a architekturu k prohlídce vesnické památkové zóny v obci Brocno. Trasa pak bude dále pokračovat po obnovené a zrekultivované „Brocenské cestěů k jeskyni Mordloch a skalnímu útvaru Sedm chlebů a dále přes obec Stračí do Štětí. Zde celou procházku zakončí prohlídka kostela sv. Šimona a Judy.  Dopravu do Brocna zajistí pořadatel celé akce, Kulturní a informační zařízení města Štětí. Z Mírového náměstí bude ve 14. hodin vyjíždět autobus, který všechny účastníky dopraví do Brocna, kde se jich ujme p. Plaček. Ten je bude celou cestou provázet a seznámí je s jednotlivými památkami i historií regionu.
 

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
33% (125)
 
57% (217)
 
11% (42)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load