ENDE

Odkazy

Informační centrum ŠtětíMěsto Štětísnedoviceračicearena_raciceÚstecký krajROP Severozápadceske_stredohoriIDOS - jízdní řádyLabská paroplavební společnostCHKO KokořínskoVýlet na každý denEvropská unie

Štětsko

Region Štětsko zahrnuje město Štětí a jeho okolí s přilehlými vesnicemi, zvláště severním směrem. Dělí se na tři územní celky – obce v blízkém okolí města Štětí (jako Stračí, Počeplice, Brocno, Radouň, Chcebuz, Veselí, Újezd, Čakovice, Hněvice) a oblast “Snědovicko” (Snědovice, Křešov, Lomy, Strachaly, Mošnice, Střížovice, Sukorady, Velký Hubenov) a nakonec nejmenší území – samotná obec Račice se světově proslulým areálem vodních sportů. Na štětském venkově najdete typické ukázky lidové architektury, sakrální stavby a také přírodní zajímavosti. Samotné město Štětí je průmyslové a kulturní centrum tohoto regionu. Je zde i největší papírenský závod v Čechách. Nejzajímavější kulturní akcí města je festival dechových orchestrů FEDO, který se koná každý sudý rok koncem června společně s přehlídkou mažoretek. Ty byly v roce 1970 vůbec prvním mažoretkovým souborem v tehdejším Československu.

Dalšími významnými každoročními kulturními akcemi jsou Historický den " Štětská ostrev", Tradiční štětský jarmark nebo Štětský varhanní podzim, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy.

Aktuality

stetka
05.04.2012

Loupežník Štětka otevře na Den Země své Naučné putování regionem Štětsko

 Dvacet jedna zastavení, dvacet jedna poznání města Štětí a jeho okolí – regionu Štětsko. V rámci  projektu „Zatraktivnění regionu Štětsko pro cestovní ruch“ vzniklo na zhruba třicetikilometrovém okruhu „Naučné putování loupežníka Štětky“. Bájného dobráckého lapky, který snad kdysi přebýval v lesích nad Stračím u Štětí v jeskyni Mordloch. Právě samotný loupežník bude v nedělním dopoledni 22. dubna 2012 slavnostně naučné putování otevírat veřejnosti. Ne náhodou provede své první oficiální návštěvniky po stezce v slavnostní den – Den Země. Ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí, a rozvíjející diskuzi o možných cestách řešení. Většina putování totiž vede lesy, loukami, zkrátka přírodou. Z části zasahuje i do CHKO Kokořínsko. 
Slavnostní zahájení proběhne v neděli 22. dubna 2012 v 9.00 hod. na hřišti ve Stračí.

 
Veletrh Brno 2012
10.02.2012

Štětí se opět představilo na veletrhu v Brně

Město Štětí a region Štětsko se opět po roce prezentovaly na veletrhu cestovního ruchu Regiontour 2012, který proběhnul na brněnském výstavišti 12. až 15. ledna. Štětsko se zařadilo po bok měst ležících na území Českého středohoří a své turisticky zajímavé místa  představila v rámci projektu na podporu turistiky Brána do Čech, který zaštiťuje Ústecký kraj a jehož je Štětí součástí.

 
naucne_putovani
05.12.2011

Naučným putováváním po Štětsku vás provede loupežník Štětka

Dvacet jedna zastavení, dvacet jedna poznání města Štětí a jeho okolí. V rámci projektu „Zatraktivnění regionu Štětsko pro cestovní ruch“ vzniklo na zhruba třicetikilometrovém okruhu po Štětsku „Naučné putování loupežníka Štětky“. Bájného zbojníka, který podle pověstí přebýval v lesích nad Stračím v jeskyni Mordloch. Od prosince vás bude Štětka provázet po regionu a na jedenadvaceti zastaveních představí jeho historické, přírodní i kulturní zajímavosti.

 
vanocni_strom
28.11.2011

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu ve Štětí

Město Štětí si Vás dovoluje pozvat na „Slavnostní rozsvícení vánočního stromu ve Štětí“, které se uskuteční ve čtvrtek 1. prosince 2011 na Novém náměstí. V rámci doprovodného programu vystoupí od 16 hodin Podřipský žesťový kvintet, Musica REBEL a Kouzelná flinta. Samotné rozsvícení vánočního stromu proběhne v 18 hodin. Základní umělecká škola ve spolupráci s městem, požádá vánoční výstavu dětských prací „Andělské nadělení – nebe plné hvězd“, které se zúčastní školy, školky, družiny, speciální školka a další organizace, které pracují s dětmi. Tímto jsou všichni srdečně zváni.

 
zrozeni
03.11.2011

Odhalení soch projektu „Cesta životem – podej mi ruku, podám ti svou“

Zrození, Dospělost, Stáří, Smrt a Universum. To jsou názvy pěti z osmi soch, které budou slavnostně představeny v sobotu 5. listopadu 2011 v parku na návsi v obci Radouň u Štětí. Dřevěné sochy „povstaly“ pod rukama řezbáře Davida Fialy během léta letošního roku v rámci projektu „Cesta životem – podej mi ruku, podám ti svou“ a symbolizují životní cyklus – pouť od narození přes dospívání až k smrti. Slavnostní předání sousoší bude probíhat na návsi v obci Radouň od 14 hodin. V rámci akce zazní i písně od hudebního uskupení Upanišády.

 
Kostel sv. Šimona a Judy
12.10.2011

Štětí přichází s obnovenou tradicí Štětských kulturních podzimů

Kulturní středisko ve Štětí přichází s obnovenou tradicí - akcí nazvanou Štětský kulturní podzim. Bude probíhat v říjnu a v listopadu v kulturních zařízeních města Štětí a zahrnuje vystoupení profesionálních i amatérských divadelních souborů nebo koncerty hudebníků takzvaných „menších žánrů“.

 
Mordloch
30.09.2011

Naučná stezka krajinou Štětska aneb „Napříč TEXASEM“

Město Štětí připravuje na příští turistickou sezónu pro všechny návštěvníky regionu i jeho rezidenty novou naučnou stezku. Stezka prochází územím města Štětí, Snědovicemi a jejich spádovými obcemi, krajinou, která se lidově nazývá Texas – proto byl název naučné stezky zvolen „Napříč Texasem“. Cílem projektu je seznámit návštěvníky poutavou a zábavnou formou nejen s historií regionu, zdejší faunou a flórou, přírodními zajímavostmi, zemědělstvím a lesnictvím, ale i s místními zvyky a tradicemi a kulturním dědictvím. Má rovněž upozornit na zajímavé turistické cíle a ukázat, že Štětsko není jen průmysl, ale i krásná a rozmanitá krajina. Naučná stezka bude v terénu značena a jednotlivá stanoviště budou osazena informačními tabulemi s interaktivními prvky, které ocení zejména děti a mládež. Projekt naučné stezky vzniká ve spolupráci s Regionálním operačním programem Severozápad a za podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj.

 
ETM
20.09.2011

Evropský den bez aut - 22. 9. 2011

Všechny Vás zveme na Evropský den bez aut ke kterému pořádá Město Štětí doprovodný program na Novém náměstí. Od 9. hod. je program určen pro nejmenší, odpolední program, který začíná ve 14 hod. je určen pro veřejnost. Více informací naleznete na tomto odkazu:

 
Kino Štětí
15.07.2011

Městské kino Štětí nehraje z důvodu letní dovolené od 17.7. do 12.8.2011.

Provoz zahájí v neděli 14.8. reprízou letního hitu Pirátí z Karibiku - Na vlnách podivna. V měsíci srpnu vás dále mimo jiné zve na český velkofilm natáčený v okolí Štětí Lidice (21.-22.8.), závěr nejúspěšnější filmové série Harry Potter a Relikvie smrti 2.část (23.-24.8.), nebo komediální hit Pařba v Bangkoku (25.-26.8.).

 
13.07.2011

Přijďte do Slunečních lázní k Labi ve Štětí

Pro milovníky slunce a vody Veslařský klub Štětí připravil zajímavý program - z areálu veslařského klubu se stanou během letních prázdnin Sluneční lázně, které budou k dispozici občanům města Štětí pro aktivní i odpočinkové trávení letního volného času. Projekt v sobě snoubí realitu dnešních dní s historií první republiky.

 

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Akce

1.11.2022 - 30.11.2022
ŠTĚTSKO V AKVARELECH
1.11.2022 - 30.11.2022
ZA HRANICEMI VŠEDNÍCH DNŮVšechny akce

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
30% (165)
 
58% (318)
 
12% (67)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load