ENDE

Odkazy

Informační centrum ŠtětíMěsto Štětísnedoviceračicearena_raciceÚstecký krajROP Severozápadceske_stredohoriIDOS - jízdní řádyLabská paroplavební společnostCHKO KokořínskoVýlet na každý denEvropská unie

Štětsko

Region Štětsko zahrnuje město Štětí a jeho okolí s přilehlými vesnicemi, zvláště severním směrem. Dělí se na tři územní celky – obce v blízkém okolí města Štětí (jako Stračí, Počeplice, Brocno, Radouň, Chcebuz, Veselí, Újezd, Čakovice, Hněvice) a oblast “Snědovicko” (Snědovice, Křešov, Lomy, Strachaly, Mošnice, Střížovice, Sukorady, Velký Hubenov) a nakonec nejmenší území – samotná obec Račice se světově proslulým areálem vodních sportů. Na štětském venkově najdete typické ukázky lidové architektury, sakrální stavby a také přírodní zajímavosti. Samotné město Štětí je průmyslové a kulturní centrum tohoto regionu. Je zde i největší papírenský závod v Čechách. Nejzajímavější kulturní akcí města je festival dechových orchestrů FEDO, který se koná každý sudý rok koncem června společně s přehlídkou mažoretek. Ty byly v roce 1970 vůbec prvním mažoretkovým souborem v tehdejším Československu.

Dalšími významnými každoročními kulturními akcemi jsou Historický den " Štětská ostrev", Tradiční štětský jarmark nebo Štětský varhanní podzim, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy.

Aktuality

ETM
20.09.2011

Evropský den bez aut - 22. 9. 2011

Všechny Vás zveme na Evropský den bez aut ke kterému pořádá Město Štětí doprovodný program na Novém náměstí. Od 9. hod. je program určen pro nejmenší, odpolední program, který začíná ve 14 hod. je určen pro veřejnost. Více informací naleznete na tomto odkazu:

 
Kino Štětí
15.07.2011

Městské kino Štětí nehraje z důvodu letní dovolené od 17.7. do 12.8.2011.

Provoz zahájí v neděli 14.8. reprízou letního hitu Pirátí z Karibiku - Na vlnách podivna. V měsíci srpnu vás dále mimo jiné zve na český velkofilm natáčený v okolí Štětí Lidice (21.-22.8.), závěr nejúspěšnější filmové série Harry Potter a Relikvie smrti 2.část (23.-24.8.), nebo komediální hit Pařba v Bangkoku (25.-26.8.).

 
13.07.2011

Přijďte do Slunečních lázní k Labi ve Štětí

Pro milovníky slunce a vody Veslařský klub Štětí připravil zajímavý program - z areálu veslařského klubu se stanou během letních prázdnin Sluneční lázně, které budou k dispozici občanům města Štětí pro aktivní i odpočinkové trávení letního volného času. Projekt v sobě snoubí realitu dnešních dní s historií první republiky.

 
ryba
13.07.2011

Informace pro rybáře

Rybářské lístky vydávají od 1.7.2011 obecní úřady obce s pověřeným obecním úřadem, v jehož obvodu má žadatel trvalý pobyt, na základě písemné žádosti.
K žádosti, kterou si můžete vyzvednout na MěÚ ve Štětí v informacích, v kanceláři č. 28 nebo na webových stránkách města, bude nutné připojit doklad o získané kvalifikaci (osvědčení o získané kvalifikaci, dřívější rybářský lístek, osvědčení o vykonání zkoušky rybářského hospodáře nebo na rybářskou stráž), děti do 15 let musí mít souhlas zákonného zástupce.

Kontaktní osoba : Pí Volfová, tel. 416 859 314
Městský úřad Štětí, odbor životního prostředí, kancelář č. 28

 
novější1 [...] 10 11 12 13

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Akce

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
30% (166)
 
58% (326)
 
12% (70)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load