ENDE

Odkazy

Informační centrum ŠtětíMěsto Štětísnedoviceračicearena_raciceÚstecký krajROP Severozápadceske_stredohoriIDOS - jízdní řádyLabská paroplavební společnostCHKO KokořínskoVýlet na každý denEvropská unie

Štětsko

Region Štětsko zahrnuje město Štětí a jeho okolí s přilehlými vesnicemi, zvláště severním směrem. Dělí se na tři územní celky – obce v blízkém okolí města Štětí (jako Stračí, Počeplice, Brocno, Radouň, Chcebuz, Veselí, Újezd, Čakovice, Hněvice) a oblast “Snědovicko” (Snědovice, Křešov, Lomy, Strachaly, Mošnice, Střížovice, Sukorady, Velký Hubenov) a nakonec nejmenší území – samotná obec Račice se světově proslulým areálem vodních sportů. Na štětském venkově najdete typické ukázky lidové architektury, sakrální stavby a také přírodní zajímavosti. Samotné město Štětí je průmyslové a kulturní centrum tohoto regionu. Je zde i největší papírenský závod v Čechách. Nejzajímavější kulturní akcí města je festival dechových orchestrů FEDO, který se koná každý sudý rok koncem června společně s přehlídkou mažoretek. Ty byly v roce 1970 vůbec prvním mažoretkovým souborem v tehdejším Československu.

Dalšími významnými každoročními kulturními akcemi jsou Historický den " Štětská ostrev", Tradiční štětský jarmark nebo Štětský varhanní podzim, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy.

Aktuality

9. 3. 2015

EXPEDIČNÍ KAMERA PO ŠESTÉ.

exp_kamera_2015
Již po šesté proběhne ve Štětí filmový festival zaměřený na expediční dobrodružství nejen na horách, vodě, pouštích, v pralesích, ale  i ve vzduchu - Expediční kamera. Na návštěvníky čeká výběr těch nejlepších cestovatelských a outdorových filmů uplynulé sezóny. Mohou se těšit např. na Britský film And then we swam o transoceánské expedici, Španělský adrenalinový A Fine Line - Summits of my life, Švýcarský dokument o humanitární expedici Alegría a mnoho dalších zajímavých krátkých filmů a dokumentů. EK ve Štětí se koná ve čtvrtek 12. března od 17.00 hodin v městském kině. Místním pořadatelem je Kulturní a informační zařízení Města Štětí. Celý program festivalu naleznete na plakátech, letácích a internetové adrese http://www.hedvabnastezka.cz
 
10. 2. 2015

Štětí v sobotu opět ožije masopustním rejem

masopust_2015
Rej masopustních masek, veselí a pravá česká zabijačka na náměstí. Štětí v sobotu 14. února 2014 opět ožije Masopustem. Průvod masek vyjde ve 14. hodin z návsi vesničky Stračí, která leží zhruba kilometr od Štětí. V masopustním průvodu nebudou tradičně chybět medvědář s medvědem, selka, řezník nebo smrtka. Starosta masopustu za doprovodu hudebníků dovede rej masek na Nové náměstí do Štětí, kde bude chtít od starosty města předat klíč od brány a převzít na masopustní den vládu nad městem. Program na Novém náměstí ve Štětí odstartuje už v 11. hodin. Tam proběhne ukázka výroby z pravé české zabíjačky. Od 14. hodin se pak mohou návštěvníci na náměstí těšit na další kulturní akce. Příchod masopustního průvodu do Štětí se odhaduje po 15. hodině. Masopust se do Štětí vrátil před šesti lety a rok od roku se těší větší popularitě, což dokazuje stále rostoucí počet maškar v průvodu.
 
28. 11. 2014

Vánoční strom se ve Štětí rozsvítí v pondělí 1. prosince

rozsvícení vánočního stromu
I ve Štětí se chystá slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Již nazdobený stromek se poprvé v celé své kráse představí v podvečer pondělí 1. 12. 2014. V rámci akce  rozezní Nové náměstí vánoční koledy, k vidění bude výstava dětských výtvarných prací ne téma Zimní pohádka, k dostání bude punč a mnohé další vánoční dobroty. Nebudou chybět ani soutěže pro děti. Od dopoledne budou probíhat na Novém náměstí i Farmářské trhy. Návštěvníci se mohou těšit na melodie od Podřipského žesťového kvintetu nebo souboru ze štětské ZUŠ s názvem Kouzelná flinta. Dále se také představí Pozdní sběr a Karmína. Vstup na akci je zdarma. 
 
7. 10. 2014

Říjnové večery ve Štětí rozezní tóny varhan

varhanní podzim 2014
Říjen bude již po devaté ve Štětí patřit vážné hudbě. Ve štětském kostele sv. Šimona a Judy se koná již devátý ročník akce „Štětský varhanní podzim“. Koncertní program je rozdělený do tří pátečních večerů. První koncertní večer proběhne v pátek 10. 10. 2014. Od 18 hodin rozezní varhany Přemysl Kšica, kterého doprovodí mezzospranistka Karolína Bubleová Berková. Druhý večer Štětského varhaní podzimu 17. 10. 2014 se představí Drahoslav Gric společně s violoncellistou Karlem Chudým. A závěrečný koncert v pátek 24. 10. 2014 bude patřit dvojici varahnistce Kateřině Málkové a klarinetistovi Felixi Slováčkovi ml. Všechny tři koncerty začínají od 18. hodin. Štětský varhanní podzim pořádá Římskokatolická farnost ve Štětí a město Štětí, vstup na všechny tři večery je dobrovolný.
 
2. 10. 2014

Křest knihy ŠTĚTÍ A OKOLÍ NA STARÝCH POHLEDNICÍCH

krest kniha
Město Štětí Vás srdečně zve na křest knihy ŠTĚTÍ A OKOLÍ NA STARÝCH POHLEDNICÍCH od autorů Vitalije Marka a Petra Prášila. Křest se uskuteční v pondělí 6. října 2014 v 18.00 hodin v sále KS. Všichni obyvatelé města Štětí jsou tímto srdečně zváni. 
 
5. 9. 2014

Štětí ožije tradičním jarmařením

jarmark 2014
Kulturní a informační zařízení města Štětí a Město Štětí ve spolupráci s agenturou Festive a Řádem Černých rytířů si vás dovolují pozvat na Jarmark ve Štětí. Ten proběhne ve Štětí na Husově náměstí v sobotu 13. 9. 2014.
 
5. 8. 2014

Štětsko bude patři cyklistům. Pojede se Tour de Texas

le tour
Tradiční akce v polovině prázdnin přivede do Štětí nadšence do cyklistiky a cykloturistiky. Tuto sobotu, tedy 9. srpna, startuje ve 14. hodin na Novém náměstí nesoutěžní projížďka regionem Štětsko s názvem Tour de Texas. Již šestý ročník je opět rozdělen do třech různě dlouhých tratí. Nejkratší trasa, pro rodiny s dětmi a cyklisty začátečníky, bude dlouhá zhruba patnáct kilometrů. Pro zdatnější je připravena trať na třicet kilometrů a třetí a nejdelší trasa vhodná pro zkušené cyklisty, bude dlouhá zhruba padesát kilometrů.
 
30. 7. 2014

KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČADÍKŮ

čadíci 2014
Pojízdné kino bratří Čadíků, které v těchto dnech brázdí Litoměřicko, přijede i do Štětí. Na Husovo náměstí přiveze 4 filmy.Těšit se můžete na komedii Alice Nellis Revival , napínavý krimifilm Příběh Kmotra, Donšajny Jiřího Menzela a romantickou komedii Martin a Venuše.Začátek promítání je každý den plánován mezi 21:00 a 21:30 h. Dobrovolné vstupné bude jako obvykle věnováno na dobročinné účely.Program: 5.8. Revival 
6.8. Příběh kmotra 
7.8. Donšajni 
8.8. Martin a Venuše

 
25. 7. 2014

Mistrovství Evropy dračích lodí

ME Dračích lodí
Ve dnech 24 . až 27. července 2014 se ve Sportcentrum Račice koná Mistrovství Evropy dračích lodí. V rámci této sportovní akce je připraven i doprovodný program. V rámci doprovodného programu vystoupí ve třech dnech české hudební skupiny. A to: Ve čtvrtek 24.7. 2014 ve 20 hodin - Matěj Ptaszek Mississippi blues. V pátek 25.7. 2014 ve 20 hodin Baťa & Kalábůf něžný beat, Claymore. A v sobotu 26.7. 2014 ve 20 hodin Abraxas a Švihadlo. Připraven je i pivní & food festival s bohatou nabídkou českých piv a občerstvení.Závodit se bude na všech tratích 2 km, 200 m a 500 m v kategorii MIX na standardní lodi pro 20 pádlujcících - min. 6 pádlujících žen. OPEN a ŽENY na malých lodích pro 10 pádlujících - závod malých lodí bude zároveň oceněn jako premiérový národní šampionát ČR. V pátek se jede dlouhá trať na 2 km, sobota je sprinterská na 200 m a neděle zakončuje na 500 m.
 
27. 6. 2014

Stračenská pouť

stračenská pouť
Město Štětí si Vás dovoluje pozvat na tradiční pouť konanou v obci Stračí. Pro velké návštěvníky je připravený bohatý kulturní program a na ty  malé čekají kolotoče, houpačky a cukrová vata. 
 

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
33% (125)
 
57% (217)
 
11% (42)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load