ENDE

Odkazy

Informační centrum ŠtětíMěsto Štětísnedoviceračicearena_raciceÚstecký krajROP Severozápadceske_stredohoriIDOS - jízdní řádyLabská paroplavební společnostCHKO KokořínskoVýlet na každý denEvropská unie

Štětsko

Region Štětsko zahrnuje město Štětí a jeho okolí s přilehlými vesnicemi, zvláště severním směrem. Dělí se na tři územní celky – obce v blízkém okolí města Štětí (jako Stračí, Počeplice, Brocno, Radouň, Chcebuz, Veselí, Újezd, Čakovice, Hněvice) a oblast “Snědovicko” (Snědovice, Křešov, Lomy, Strachaly, Mošnice, Střížovice, Sukorady, Velký Hubenov) a nakonec nejmenší území – samotná obec Račice se světově proslulým areálem vodních sportů. Na štětském venkově najdete typické ukázky lidové architektury, sakrální stavby a také přírodní zajímavosti. Samotné město Štětí je průmyslové a kulturní centrum tohoto regionu. Je zde i největší papírenský závod v Čechách. Nejzajímavější kulturní akcí města je festival dechových orchestrů FEDO, který se koná každý sudý rok koncem června společně s přehlídkou mažoretek. Ty byly v roce 1970 vůbec prvním mažoretkovým souborem v tehdejším Československu.

Dalšími významnými každoročními kulturními akcemi jsou Historický den " Štětská ostrev", Tradiční štětský jarmark nebo Štětský varhanní podzim, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy.

Aktuality

varhaní podzim 2018
24.09.2018

ŠTĚTSKÝ VARHANNÍ PODZIM OPĚT PO ROCE V KOSTELE SV. ŠIMONA A JUDY

Ve štětském kostele sv. Šimona a Judy se koná již 13. ročník tradičního festivalu varhanní hudby s názvem „Štětský varhanní podzim“. Koncertní program je rozdělený do tří pátečních večerů. Všechny tři koncerty začínají od 18. hodin. Štětský varhanní podzim pořádá Římskokatolická farnost ve Štětí a město Štětí, vstup na všechny tři večery je dobrovolný.

 
Jarmark 2018
03.09.2018

TRADIČNÍ ŠTĚTSKÝ JARMARK 2018

I v letošním roce si Vás Město Štětí a Kulturní a informační zařízení města Štětí dovolují pozvat na Tradiční štětský jarmark, který proběhne v sobotu 15. září 2018 na Husově náměstí ve Štětí. Dopolední program odstartujeme pod taktovkou Severočeské harmonie města Štětí. Dětské návštěvníky jistě potěší pohádka, kterou si pro ně v 13:00 připraví Sváťovo loutkové dividlo.  Odpoledne bude patřit pódium známým i méně známým muzikantům a kapelám. Vystoupí například Timmy White, Petr Spálený a Apollo band , Bordo, Claymore nebo Mňága a Žďorp. Po celý den budou na Husově náměstí stánky s jarmarečním zbožím a občerstvením. Na nedalekém Mírovém náměstí se mohou návštěvníci těšit na kolotoče, houpačky a další atrakce. Vstupné na akci je již tradičně zdarma.

 
čadíci 2018
06.08.2018

KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČADÍKŮ OPĚT VE ŠTĚTÍ

I v letošním roce zavítá do Štětí pojízdné kino bratří Čadíků. Na Husovo náměstí přiveze 4 filmy. Těšit se můžete na Bezva ženská na krku, Bajkeři, Hurvínek a kouzení muzeum nebo Špunti na vodě. Začátek promítání je každý den plánován kolem 21:30 h. Dobrovolné vstupné bude jako obvykle věnováno na dobročinné účely. Program: 7. 8. Bezva ženská na krku 8. 8. Bajkeři 9. 8. Hurvínek a kouzelné muzeum 10. 8. Špunti na vodě

 
Tour de Texas
02.07.2018

X. TOUR DE TEXAS VE ŠTĚTÍ

Již po desáté hostí město Štětí a region štětsko populární cyklistickou vyjížďku Tour de Texas. Pro závodníky jsou připraveny tři tratě o délkách 15 km (dětská trať), 35 km (pro zdatnější cyklisty)  a  50 km ( pro náročné cyklisty).  Vyjížďky se může zúčastnit každý nadšený cyklista bez předchozí registrace.  Není nutné platit ani účastnický poplatek. Závod proběhne 28. července 2018, start je ve 14. hodin na Novém náměstí ve Štětí. Na všechny účastníky závodu čeká po příjezdu, na městském stadionu, malé pohoštění. Trať je vhodná pro horská a treková kola vyjížďka probíhá za plného silničního provozu každý účastník je povinen dodržovat pravidla silničního provozu pořadatelé doporučují po celou dobu vyjížďky mít na hlavě upnutou přilbu. Pořadatelé neručí za vzniklé ani účastníky způsobené škody během vyjížďky.

 
Program FEDO 2018
23.05.2018

29. ROČNÍK NÁRODNÍHO FESTIVALU DECHOVÝCH ORCHESTRŮ FEDO 2018 VE ŠTĚTÍ

Po dvou letech se severočeské město Štětí stane opět městem dechové hudby. Festival FEDO 2018 se uskuteční předposlední červnový víkend, tedy od pátku 22. do neděle 24. června. Letošní 29. ročník Národního festivalu dechových orchestrů FEDO 2018 se zúčastní deset tuzemských orchestrů a tři orchestry ze zahraničí.. 

 
ostrev
02.05.2018

XI. HISTORICKÝ DEN \"ŠTĚTSKÁ OSTREV\" A FOLKOVÉ ODPOLEDNE

Kulturní a informační zařízení města Štětí a Město Štětí ve spolupráci s agenturou Festive a Řádem Černých rytířů si vás dovolují pozvat v sobotu 19. 5. 2018 na již tradiční akci Historický den „Štětská ostrev“ a Folkové odpoledne. Letošní program bude tematicky upraven k 100. výročí republiky a okořeněn odpolední bitvou v duchu Třicetileté války. Těšit se můžete na flašinetáře, dělostřeleckou a ohňovou show. Akce se koná na Husově náměstí ve Štětí, kde bude po celý den k dispozici historické tržiště nebo toulavá krčma. Pro nejmenší návštěvníky zahraje divadlo Vangeli. V odpoledních hodinách vystoupí Petr Kocman a PK Band, Greenhorns nebo Antikvariát. Vstupné na akci je již tradičně zdarma.

 
čarodějnice
23.04.2018

OSLAVA ČARODĚJNIC VE ŠTĚTÍ

Jako každý rok, tak i letos patří poslední dubnová noc ve Štětí všem čarodějnicím. Slet proběhne v 16 hodin nejprve v zahradě DDM, zde budou připravené čarodějnické dílničky, soutěže a také stezka odvahy. Vstupné je 50,- Kč a účast je nutné hlásit předem, nejpozději do 26. dubna v DDM. Ve 20 hodin se uskuteční sraz lampiónového průvodu v Ostrovní ulici, který posléze projde ulicí Školní, přes pěší zónu na Nové náměstí až k Labi, kde ve 21 hodin vzplane vatra. Pro návštěvníky je připraven i ohňostroj, který ozáří oblohu ve 21:30 hodin.

 
zah tur sezony 2018 (1)
03.04.2018

ZAHÁJENÍ TURISTICKÉ SEZÓNY NA ŠTĚTSKU

Koncem dubna zahájíme turistickou sezónu na Štětsku tradičně, dobrodružnou výpravou do lesů nad obcí Stračí, asi kilometr od města Štětí. Akce započne v neděli 22. dubna v 9:45 na hřišti ve Stračí. Pro malé i velké návštěvníky je připravena řada aktivit a úkolů, které budou po cestě plnit. Na konci nás čeká zasloužená odměna a občerstvení u táboráku. Kdo ví, možná se ukáže i sám loupežník se svou družinou.

 
Den památek
03.04.2018

MEZINÁRODNÍ DEN PAMÁTEK A HISTORICKÝCH SÍDEL VE ŠTĚTÍ

Již tradičně proběhne ve Štětí v rámci Mezinárodního dne památek a historických sídel komentovaná prohlídka. V letošním roce Vás zveme na prohlídku města Štětí, spojenou s příjemnou procházkou po nábřeží řeky Labe, kterou zakončíme prohlídkou kostela sv. Šimona a Judy spojenou s varhanním koncertem. Akce proběhne 18. dubna. Sraz ve 14 hodin na Husově náměstí. Slovem provází M. Plaček.

 
expediční kamera 2018
22.02.2018

EXPEDIČNÍ KAMERA OPĚT ZAVÍTÁ I DO ŠTĚTÍ

Expediční kamera 2018: nezkrotná řeka, moudrost indiánů i podzim horolezeckého života na plátně Vašeho kina! Termín konání: 8. března 2018 17:00 hod. Místo konání: kino Štětí Mezinárodní filmový festival Expediční kamera je největší cestovatelská a outdoorová akce v ČR. Tento unikátní projekt přináší do kin nejen nejlepší filmy z celého světa, ale i novinky z domácí produkce. Na letošním programu je opět 6 pečlivě vybraných filmů, které uspěly na zahraničních festivalech. Který film bude Váš letošní favorit? Film Oddaný Vás na okamžik přenese pod hladinu chladného norského moře, do společnosti zpívajících kosatek. Co znamená slovo DugOut se vydali zjistit dva mladíci do amazonské džungle. Odpověď na otázku našli a odvezli si pěknou řádku mozolů, ale i nenahraditelných zážitků. Snímek Oči Boha sleduje kajakářskou expedici do Kyrgyzstánu. Vrhněte se spolu s nimi do peřejí, abyste na konci cesty podívali do posvátných očí. Tuzemské filmy zastoupí Back to Heights o slackline expedici do Maroka. Jak zvládne přední česká slacklinerka po úrazu návrat do výšek? Poetický lezecký příběh Teória šťastia je setkáním dvou generací, odcházející legenda Vás dojme, vycházející sportovní hvězda inspiruje. Další dávku adrenalinu zajistí film Nefritové vody, který je nejen sportovní reportáží z extrémního novozélandského závodu v podání dvou odvážných žen. Na webových stránkách www.expedicnikamera.cz najdete informace o promítání ve Vašem okolí a další detaily k filmům a programu a důležité kontakty.  Aktuality najdete také na facebooku https://www.facebook.com/Expedicni.kamera/. Vstupné 50,- Kč Těšíme se na setkání v kině!
 

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
31% (159)
 
58% (299)
 
12% (62)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load