ENDE

Odkazy

Informační centrum ŠtětíMěsto Štětísnedoviceračicearena_raciceÚstecký krajROP Severozápadceske_stredohoriIDOS - jízdní řádyLabská paroplavební společnostCHKO KokořínskoVýlet na každý denEvropská unie

Štětsko

Region Štětsko zahrnuje město Štětí a jeho okolí s přilehlými vesnicemi, zvláště severním směrem. Dělí se na tři územní celky – obce v blízkém okolí města Štětí (jako Stračí, Počeplice, Brocno, Radouň, Chcebuz, Veselí, Újezd, Čakovice, Hněvice) a oblast “Snědovicko” (Snědovice, Křešov, Lomy, Strachaly, Mošnice, Střížovice, Sukorady, Velký Hubenov) a nakonec nejmenší území – samotná obec Račice se světově proslulým areálem vodních sportů. Na štětském venkově najdete typické ukázky lidové architektury, sakrální stavby a také přírodní zajímavosti. Samotné město Štětí je průmyslové a kulturní centrum tohoto regionu. Je zde i největší papírenský závod v Čechách. Nejzajímavější kulturní akcí města je festival dechových orchestrů FEDO, který se koná každý sudý rok koncem června společně s přehlídkou mažoretek. Ty byly v roce 1970 vůbec prvním mažoretkovým souborem v tehdejším Československu.

Dalšími významnými každoročními kulturními akcemi jsou Historický den " Štětská ostrev", Tradiční štětský jarmark nebo Štětský varhanní podzim, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy.

Aktuality

ostrev 2019
14.05.2019

XII. HISTORICKÝ DEN \\\"ŠTĚTSKÁ OSTREV\\\" A FOLKOVÉ ODPOLEDNE

Město Štětí se v sobotu 18. března vrátí v čase do dob vikingských válečníků. Kulturní a informační zařízení města Štětí ve spolupráci s agenturou Festive a Řádem Černých rytířů pořádají od 10 hodin na Husově náměstí akci s názvem Historický den Štětská ostrev a Folkové odpoledne.V dopoledním programu vystoupí kapela Lariden a Pohádky divadla Emillion. Připravená bude toulavá krčma, tržiště, historická řemesla nebo ohnivá show. První blok pak ukončí válečná vřava a bitva, tentokrát s tématikou Vikingská sága.   Odpolední Folkové odpoledne začne štětská kapela Mašinka, následovat bude legenda české country Tomáš Linka s Přímou linkou. Dále zahraje folková parta Shoda Okolností a po ní bluegrassové Travelling Twisted Trio. Celý program pak ukončí anglický písničkář Jamie Marshall s kapelou The Amplified Acoustic Band.

 
zah tur sezony 2019 page 001
03.04.2019

ZAHÁJENÍ TURISTICKÉ SEZÓNY S LOUPEŽNÍKEM ŠTĚTKOU

Tradiční Zahájení turistické sezony s loupežníkem Štětkou proběhne v neděli 28. dubna 2019 ve Stračí. Začátek akce je plánován na 9:45 ve Stračí na lesním „hřišti“. Co se bude dít? Tak jako obvykle se vyrazí na výlet do stračenských lesů, plnit se budou dobrodružné úkoly a zajímavé soutěže. Po putování (zhruba 6 kilometrů) si malí i velcí dobrodruzi mohou za odměnu opéct v cíli chutnou cenu – špekáček. A kdo ví, možná výpravu někde hluboko v lesích navštíví i samotný bandita Štětka se svou loupežnickou skupinou. Ale jak je roky prověřeno, není se čeho bát. Dobrácký lapka se o své hosty umí báječně postarat. Každý se může přijít přesvědčit. Vstupné se neplatí, oblečení je nutné uzpůsobit plánované akci.

 
velikonoce
03.04.2019

VELIKONOCE V ZAHRADĚ DDM

Kulturní a informační zařízení města Štětí ve spolupráci s Domem dětí a mládeže připravily na sobotu 3. dubna 2019 od 14 hodin akci s názvem Velikonoce v zahradě. Na zahradě Domu dětí a mládeže budou k vidění ukázky velikonočních obyčejů a tradic. Návštěvníci si budou moci uplést pomlázku, nabarvit si velikonoční vajíčka nebo poslechnout si lidové písně, které se vztahují k nejvýznamnějšímu křesťanskému svátku. Připraveny budou i další tvořivé dílničky pro děti, soutěže a další. Vstup na akci je zdarma.

 
Masopust 2019
01.03.2019

MASOPUST 2019

Odpoledne v sobotu 9. března projde městem Štětí Masopustní průvod. Rej masek, maškar a veselí se v našem městě stal již tradicí, která každoročně přiláká řady návštěvníků. V průvodu nebudou chybět obvyklé masky – medvědář s medvědem, bába s nůší, smrtka, farář, žid a mnoho dalších. Jako je již tradicí, průvod vyjde ve 14 hodin z návsi vesničky Stračí. Ta leží necelé dva kilometry od Štětí, kam by měl rej masek za doprovodu muziky dojít zhruba kolem 15:30. Na Novém náměstí bude od dopoledních hodin k navštívení malý farmářský trh. Chybět nebudou ani stánky s masopustními a jinými dobrotami. Po příchodu průvodu je přichystán program. Akce se může zúčastnit každý, kdo dorazí s masopustní maskou a dobrou náladou.

 
tříkrálový koncert
02.01.2019

TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT V KOSTELE SV. ŠIMONA A JUDY

V sobotu 6. ledna 2019 se pod záštitou Římskokatolické farnosti Štětí a KIZ Štětí uskuteční v kostele sv. Šimona a Judy ve Štětí od 18:00 hod. Tříkrálový koncert - Česká mše vánoční - Jakub Jan Ryba. 

 
silvestr 2018
21.12.2018

SILVESTR 2018 VE ŠTĚTÍ

I v letošním roce si pro vás město připravilo tradiční silvestrovský ohňostroj. Ten proběhne 31. prosince od 18:00 na Novém náměstí. Od 20:00 bude probíhat také silvestrovská zábava na sále Kulturního střediska ve Štětí pod taktovkou skupiny Rhodesia.

 
Adventní 20koncert
17.12.2018

ADVENTNÍ INSTRUMENTÁLNÍ KONCERT

Ve čtvrtek 20. prosince se na Malém sále Kulturního střediska proběhne od 17:00 hod. adventní koncert "Poslán jest od Boha anděl..." Vstupenky je možné zakoupit na místě nebo v předprodeji na obvyklých místech. Vstupné na koncert činí 70 Kč.

 
varhaní podzim 2018
24.09.2018

ŠTĚTSKÝ VARHANNÍ PODZIM OPĚT PO ROCE V KOSTELE SV. ŠIMONA A JUDY

Ve štětském kostele sv. Šimona a Judy se koná již 13. ročník tradičního festivalu varhanní hudby s názvem „Štětský varhanní podzim“. Koncertní program je rozdělený do tří pátečních večerů. Všechny tři koncerty začínají od 18. hodin. Štětský varhanní podzim pořádá Římskokatolická farnost ve Štětí a město Štětí, vstup na všechny tři večery je dobrovolný.

 
Jarmark 2018
03.09.2018

TRADIČNÍ ŠTĚTSKÝ JARMARK 2018

I v letošním roce si Vás Město Štětí a Kulturní a informační zařízení města Štětí dovolují pozvat na Tradiční štětský jarmark, který proběhne v sobotu 15. září 2018 na Husově náměstí ve Štětí. Dopolední program odstartujeme pod taktovkou Severočeské harmonie města Štětí. Dětské návštěvníky jistě potěší pohádka, kterou si pro ně v 13:00 připraví Sváťovo loutkové dividlo.  Odpoledne bude patřit pódium známým i méně známým muzikantům a kapelám. Vystoupí například Timmy White, Petr Spálený a Apollo band , Bordo, Claymore nebo Mňága a Žďorp. Po celý den budou na Husově náměstí stánky s jarmarečním zbožím a občerstvením. Na nedalekém Mírovém náměstí se mohou návštěvníci těšit na kolotoče, houpačky a další atrakce. Vstupné na akci je již tradičně zdarma.

 
čadíci 2018
06.08.2018

KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČADÍKŮ OPĚT VE ŠTĚTÍ

I v letošním roce zavítá do Štětí pojízdné kino bratří Čadíků. Na Husovo náměstí přiveze 4 filmy. Těšit se můžete na Bezva ženská na krku, Bajkeři, Hurvínek a kouzení muzeum nebo Špunti na vodě. Začátek promítání je každý den plánován kolem 21:30 h. Dobrovolné vstupné bude jako obvykle věnováno na dobročinné účely. Program: 7. 8. Bezva ženská na krku 8. 8. Bajkeři 9. 8. Hurvínek a kouzelné muzeum 10. 8. Špunti na vodě

 

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Akce

1.11.2022 - 30.11.2022
ŠTĚTSKO V AKVARELECH
1.11.2022 - 30.11.2022
ZA HRANICEMI VŠEDNÍCH DNŮVšechny akce

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
30% (165)
 
58% (318)
 
12% (67)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load