ENDE

Odkazy

Informační centrum ŠtětíMěsto Štětísnedoviceračicearena_raciceÚstecký krajROP Severozápadceske_stredohoriIDOS - jízdní řádyLabská paroplavební společnostCHKO KokořínskoVýlet na každý denEvropská unie

Štětsko

Region Štětsko zahrnuje město Štětí a jeho okolí s přilehlými vesnicemi, zvláště severním směrem. Dělí se na tři územní celky – obce v blízkém okolí města Štětí (jako Stračí, Počeplice, Brocno, Radouň, Chcebuz, Veselí, Újezd, Čakovice, Hněvice) a oblast “Snědovicko” (Snědovice, Křešov, Lomy, Strachaly, Mošnice, Střížovice, Sukorady, Velký Hubenov) a nakonec nejmenší území – samotná obec Račice se světově proslulým areálem vodních sportů. Na štětském venkově najdete typické ukázky lidové architektury, sakrální stavby a také přírodní zajímavosti. Samotné město Štětí je průmyslové a kulturní centrum tohoto regionu. Je zde i největší papírenský závod v Čechách. Nejzajímavější kulturní akcí města je festival dechových orchestrů FEDO, který se koná každý sudý rok koncem června společně s přehlídkou mažoretek. Ty byly v roce 1970 vůbec prvním mažoretkovým souborem v tehdejším Československu.

Dalšími významnými každoročními kulturními akcemi jsou Historický den " Štětská ostrev", Tradiční štětský jarmark nebo Štětský varhanní podzim, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy.

Aktuality

čadíci 2018
06.08.2018

KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČADÍKŮ OPĚT VE ŠTĚTÍ

I v letošním roce zavítá do Štětí pojízdné kino bratří Čadíků. Na Husovo náměstí přiveze 4 filmy. Těšit se můžete na Bezva ženská na krku, Bajkeři, Hurvínek a kouzení muzeum nebo Špunti na vodě. Začátek promítání je každý den plánován kolem 21:30 h. Dobrovolné vstupné bude jako obvykle věnováno na dobročinné účely. Program: 7. 8. Bezva ženská na krku 8. 8. Bajkeři 9. 8. Hurvínek a kouzelné muzeum 10. 8. Špunti na vodě

 
Tour de Texas
02.07.2018

X. TOUR DE TEXAS VE ŠTĚTÍ

Již po desáté hostí město Štětí a region štětsko populární cyklistickou vyjížďku Tour de Texas. Pro závodníky jsou připraveny tři tratě o délkách 15 km (dětská trať), 35 km (pro zdatnější cyklisty)  a  50 km ( pro náročné cyklisty).  Vyjížďky se může zúčastnit každý nadšený cyklista bez předchozí registrace.  Není nutné platit ani účastnický poplatek. Závod proběhne 28. července 2018, start je ve 14. hodin na Novém náměstí ve Štětí. Na všechny účastníky závodu čeká po příjezdu, na městském stadionu, malé pohoštění. Trať je vhodná pro horská a treková kola vyjížďka probíhá za plného silničního provozu každý účastník je povinen dodržovat pravidla silničního provozu pořadatelé doporučují po celou dobu vyjížďky mít na hlavě upnutou přilbu. Pořadatelé neručí za vzniklé ani účastníky způsobené škody během vyjížďky.

 
Program FEDO 2018
23.05.2018

29. ROČNÍK NÁRODNÍHO FESTIVALU DECHOVÝCH ORCHESTRŮ FEDO 2018 VE ŠTĚTÍ

Po dvou letech se severočeské město Štětí stane opět městem dechové hudby. Festival FEDO 2018 se uskuteční předposlední červnový víkend, tedy od pátku 22. do neděle 24. června. Letošní 29. ročník Národního festivalu dechových orchestrů FEDO 2018 se zúčastní deset tuzemských orchestrů a tři orchestry ze zahraničí.. 

 
ostrev
02.05.2018

XI. HISTORICKÝ DEN \"ŠTĚTSKÁ OSTREV\" A FOLKOVÉ ODPOLEDNE

Kulturní a informační zařízení města Štětí a Město Štětí ve spolupráci s agenturou Festive a Řádem Černých rytířů si vás dovolují pozvat v sobotu 19. 5. 2018 na již tradiční akci Historický den „Štětská ostrev“ a Folkové odpoledne. Letošní program bude tematicky upraven k 100. výročí republiky a okořeněn odpolední bitvou v duchu Třicetileté války. Těšit se můžete na flašinetáře, dělostřeleckou a ohňovou show. Akce se koná na Husově náměstí ve Štětí, kde bude po celý den k dispozici historické tržiště nebo toulavá krčma. Pro nejmenší návštěvníky zahraje divadlo Vangeli. V odpoledních hodinách vystoupí Petr Kocman a PK Band, Greenhorns nebo Antikvariát. Vstupné na akci je již tradičně zdarma.

 
čarodějnice
23.04.2018

OSLAVA ČARODĚJNIC VE ŠTĚTÍ

Jako každý rok, tak i letos patří poslední dubnová noc ve Štětí všem čarodějnicím. Slet proběhne v 16 hodin nejprve v zahradě DDM, zde budou připravené čarodějnické dílničky, soutěže a také stezka odvahy. Vstupné je 50,- Kč a účast je nutné hlásit předem, nejpozději do 26. dubna v DDM. Ve 20 hodin se uskuteční sraz lampiónového průvodu v Ostrovní ulici, který posléze projde ulicí Školní, přes pěší zónu na Nové náměstí až k Labi, kde ve 21 hodin vzplane vatra. Pro návštěvníky je připraven i ohňostroj, který ozáří oblohu ve 21:30 hodin.

 
zah tur sezony 2018 (1)
03.04.2018

ZAHÁJENÍ TURISTICKÉ SEZÓNY NA ŠTĚTSKU

Koncem dubna zahájíme turistickou sezónu na Štětsku tradičně, dobrodružnou výpravou do lesů nad obcí Stračí, asi kilometr od města Štětí. Akce započne v neděli 22. dubna v 9:45 na hřišti ve Stračí. Pro malé i velké návštěvníky je připravena řada aktivit a úkolů, které budou po cestě plnit. Na konci nás čeká zasloužená odměna a občerstvení u táboráku. Kdo ví, možná se ukáže i sám loupežník se svou družinou.

 
Den památek
03.04.2018

MEZINÁRODNÍ DEN PAMÁTEK A HISTORICKÝCH SÍDEL VE ŠTĚTÍ

Již tradičně proběhne ve Štětí v rámci Mezinárodního dne památek a historických sídel komentovaná prohlídka. V letošním roce Vás zveme na prohlídku města Štětí, spojenou s příjemnou procházkou po nábřeží řeky Labe, kterou zakončíme prohlídkou kostela sv. Šimona a Judy spojenou s varhanním koncertem. Akce proběhne 18. dubna. Sraz ve 14 hodin na Husově náměstí. Slovem provází M. Plaček.

 
expediční kamera 2018
22.02.2018

EXPEDIČNÍ KAMERA OPĚT ZAVÍTÁ I DO ŠTĚTÍ

Expediční kamera 2018: nezkrotná řeka, moudrost indiánů i podzim horolezeckého života na plátně Vašeho kina! Termín konání: 8. března 2018 17:00 hod. Místo konání: kino Štětí Mezinárodní filmový festival Expediční kamera je největší cestovatelská a outdoorová akce v ČR. Tento unikátní projekt přináší do kin nejen nejlepší filmy z celého světa, ale i novinky z domácí produkce. Na letošním programu je opět 6 pečlivě vybraných filmů, které uspěly na zahraničních festivalech. Který film bude Váš letošní favorit? Film Oddaný Vás na okamžik přenese pod hladinu chladného norského moře, do společnosti zpívajících kosatek. Co znamená slovo DugOut se vydali zjistit dva mladíci do amazonské džungle. Odpověď na otázku našli a odvezli si pěknou řádku mozolů, ale i nenahraditelných zážitků. Snímek Oči Boha sleduje kajakářskou expedici do Kyrgyzstánu. Vrhněte se spolu s nimi do peřejí, abyste na konci cesty podívali do posvátných očí. Tuzemské filmy zastoupí Back to Heights o slackline expedici do Maroka. Jak zvládne přední česká slacklinerka po úrazu návrat do výšek? Poetický lezecký příběh Teória šťastia je setkáním dvou generací, odcházející legenda Vás dojme, vycházející sportovní hvězda inspiruje. Další dávku adrenalinu zajistí film Nefritové vody, který je nejen sportovní reportáží z extrémního novozélandského závodu v podání dvou odvážných žen. Na webových stránkách www.expedicnikamera.cz najdete informace o promítání ve Vašem okolí a další detaily k filmům a programu a důležité kontakty.  Aktuality najdete také na facebooku https://www.facebook.com/Expedicni.kamera/. Vstupné 50,- Kč Těšíme se na setkání v kině!
 
Masopust 2018
17.01.2018

MASOPUST 2018

Odpoledne v sobotu 3. února projde městem Štětí Masopustní průvod. Rej masek, maškar a veselí se v našem městě stal již tradicí, která každoročně přiláká řady návštěvníků. V průvodu nebudou chybět obvyklé masky – medvědář s medvědem, bába s nůší, smrtka, farář, žid a mnoho dalších. Jako je již tradicí, průvod vyjde ve 14 hodin z návsi vesničky Stračí. Ta leží necelé dva kilometry od Štětí, kam by měl rej masek za doprovodu muziky dojít zhruba kolem 15:30. Na Novém náměstí bude od dopoledních hodin k navštívení malý farmářský trh. Chybět nebudou ani stánky s masopustními a jinými dobrotami. Po příchodu průvodu je přichystán program. Akce se může zúčastnit každý, kdo dorazí s masopustní maskou a dobrou náladou. 

 
ples města 2018
08.01.2018

ZAHÁJENÍ PLESOVÉ SEZÓNY VE ŠTĚTÍ

Dovolujeme si Vás pozvat na Společenský ples města Štětí, který jako každý rok odstartuje plesovou sezónu. Akce se uskuteční v sobotu 13. ledna 2018 v sále Kulturního střediska na Mírovém náměstí. K poslechu Vám zahraje taneční orchestr OH Band. O předtančení se postará taneční škola TM z Roudnice nad Labem. Večerem Vás provede Tomáš Mikulský. Hvězdným hostem letos bude moderátor, herec a zpěvák Petr Vondráček.

 

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Akce

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
30% (165)
 
58% (320)
 
12% (68)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load