ENDE

Odkazy

Informační centrum ŠtětíMěsto Štětísnedoviceračicearena_raciceÚstecký krajROP Severozápadceske_stredohoriIDOS - jízdní řádyLabská paroplavební společnostCHKO KokořínskoVýlet na každý denEvropská unie

Štětsko

Region Štětsko zahrnuje město Štětí a jeho okolí s přilehlými vesnicemi, zvláště severním směrem. Dělí se na tři územní celky – obce v blízkém okolí města Štětí (jako Stračí, Počeplice, Brocno, Radouň, Chcebuz, Veselí, Újezd, Čakovice, Hněvice) a oblast “Snědovicko” (Snědovice, Křešov, Lomy, Strachaly, Mošnice, Střížovice, Sukorady, Velký Hubenov) a nakonec nejmenší území – samotná obec Račice se světově proslulým areálem vodních sportů. Na štětském venkově najdete typické ukázky lidové architektury, sakrální stavby a také přírodní zajímavosti. Samotné město Štětí je průmyslové a kulturní centrum tohoto regionu. Je zde i největší papírenský závod v Čechách. Nejzajímavější kulturní akcí města je festival dechových orchestrů FEDO, který se koná každý sudý rok koncem června společně s přehlídkou mažoretek. Ty byly v roce 1970 vůbec prvním mažoretkovým souborem v tehdejším Československu.

Dalšími významnými každoročními kulturními akcemi jsou Historický den " Štětská ostrev", Tradiční štětský jarmark nebo Štětský varhanní podzim, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy.

Aktuality

6. 6. 2014

FEDO 2014 – 45 let dechového festivalu ve Štětí

prodram FEDO 2014 2
Město Štětí se od pátku 20. června do neděle 22. června promění na město hudby. Právě v tento termín proběhne již 27. ročník Národního festivalu dechové hudby a mažoretkových souborů – FEDO 2014. Součástí hudební přehlídky bude i sobotní Festival rockových dechových orchestrů – FERODO. V programu se představí tři zahraniční orchestry z Rakouska, Chorvatka a Německa a deset tuzemských orchestrů. Svá vystoupení uvede devět mažoretkových souborů ze sedmi českých a jednoho chorvatského  města.
 
13. 5. 2014

SVĚTOVÝ POHÁR V RAČICÍCH HOSTÍ TŘI DESÍTKY OLYMPIJSKÝCH MEDAILISTŮ Z LONDÝNA

racice_2014
Téměř kompletní světová špička včetně českých hvězd a tří desítek olympijských medailistů z Londýna 2012 se představí na Světovém poháru rychlostních kanoistů v Račicích. Druhý závod elitního seriálu proběhne ve dnech 16. – 18. května, vstup a parkování jsou pro diváky zdarma. 
 
7. 5. 2014

50 LET BIGBÍTU VE ŠTĚTÍ

50_let_bigbit
V sobotu 24. května 2014 proběhne v areálu skateparku u Labe koncert osmnácti štětských kapel. Před 50. lety pan Hrubý ve své garáži nechal hrát první štětskou bigbítovou skupinu. Tvořilo ji pět mladíků, které v dalších desetiletích následovali desítky muzikantů, zvukařů, techniků a dalších nadšenců. Přijďte v sobotu 24. května ve 13 hod. k  Labi a uvidíte a uslyšíte kapely na které jste před mnoha lety chodili na zábavy,  na koncerty nebo na festivaly. V mnoha hodinovém maratónu se představí 18 kapel v různých hudebních žánrech a různých složení. Potkáte se s mnoha přáteli nebo lidičkami na které jste již zapomněli. Takže si nezapomeňte datum 24. května zakroužkovat v kalendáři. Vstupné je zdarma a občerstvení je jako obvykle zajištěno. 
 
24. 4. 2014

Loupežník Štětka zahájí turistickou sezonu regionu Štětsko

zah_tur_sez_14
Tradičně na konci dubna zahájí turistickou sezonu regionu Štětsko bájný lapka z lesů regionu Štětska, loupežník Štětka. Pro návštěvníky si připravil řadu novinek, které představí při otevření sezony v neděli 24. dubna v 10 hodin ve vesničce Stračí, zhruba dva kilometry od Štětí. Na návštěvníky akce čeká kromě jiného i přepadení loupežnickou bandou, soutěž o zajímavé ceny a lesácké pohoštění u ohně. 
 
14. 2. 2014

Masopust ve Štětí ožije první březnový den

masopust_2014
Rej masopustních masek, veselí a pravá česká zabijačka na náměstí. Štětí v sobotu 1. března 2014 opět ožije Masopustem. Průvod vyjde z vesničky Stračí asi kilometr od Štětí. V masopustním průvodu nebudou tradičně chybět medvědář s medvědem, selka, řezník nebo smrtka. Starosta masopustu za doprovodu hudebníků dovede rej masek na Nové náměstí do Štětí, kde bude chtít od starosty města předat klíč od brány a převzít na masopustní den vládu nad městem. Masopustem bude žít i samotné město Štětí. Od 14. hodin bude na Novém náměstí připraven kulturní program. Kromě tradiční zabijačky, která bude pro štětskou akci novinkou a  proběhne přímo na náměstí, uvidí a uslyší návštěvníci kapelu Nešlapeto a svá kouzla předvede kouzelnice s balónky. Masopust se do Štětí vrátil před pěti lety a rok od roku se těší větší popularitě, což dokazuje stále rostoucí počet maškar v průvodu. Na organizaci akce se podílí město společně se štětským Domem dětí a mládeže. 
 
27. 12. 2013

Loupežník Štětka rozdal soutěžícím bambitku, telefon i tablet

loupeznici_soutez
Šest měsíců mohli malí i velcí soutěžit s loupežníkem Štětkou a jeho loupežnickým pasem. Ti, kteří dokráčeli až do konce si mohli ve středu 26. listopadu přesvědčit o tom, že ne každý loupežník musí být krutý a nelítostný. Pětici vylosovaným totiž předal samotný lapka při slavnostním vyhlašování opravdu zajímavé ceny. Pět měsíců, pět otázek, pět výherců. Soutěž s Loupežnickým pasem legendárního loupežníka Štětky, došla v listopadu ke své finálové části. Losování o pět zajímavých cen se zúčastnilo až na jednoho patnáct malých loupežníků a loupežnic, kteří správně odpověděli na soutěžní otázky, prokázali se vyplněným loupežnickým pasem a mohli tak čekat jestli starosta Štětí Tomáš Ryšánek nevytáhne jejich jméno z klobouku samotného Štětky.
 
25. 11. 2013

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

rozsviceni_stromu_2013
První prosincový den bude ve Štětí patřit zahájení vánočních svátků. Na Novém náměstí proběhne již tradiční „Slavnostní rozsvícení vánočního stromu.“ Celý program bude zahájen v 18.00 hodin a návštěvníci se mají opravdu na co těšit. Kromě samotného rozsvícení stromu vystoupí na náměstí Krušnohorská dudácká muzika s vánočními písněmi a koledami, vánoční koledy návštěvníkům zahraje i Podřipský žesťový kvintet a na závěr zazpívá dětský pěvecký sbor ZUŠ ve Štětí Kouzelná flinta.  V této předvánoční atmosféře zároveň uspořádala ZUŠ ve spolupráci s KIZ velkou výstavu dětských prací na téma „Vůně vánoc“. Všichni obyvatelé města a nejen oni, jsou srdečně zváni v neděli 1. prosince 2013 na Nové náměstí ve Štětí.
 
16. 9. 2013

Evropský týden mobility ve Štětí zahájen

ETM13
V pondělí 16. 9. se děti ze ZŠ T. G. Masaryka vypravily na dětské dopravní hřiště ve Štětí. Město ve spolupráci s Městskou policií pro žáky 3. a 4. tříd připravilo v rámci dopravní výchovy dopolední program. V průběhu celého týdne se na hřišti vystřídají také další štětské školy. Pro veřejnost bude v průběhu středy na Novém náměstí připraven veletrh volnočasových aktivit a BESIP tým, který také letos přislíbil svou účast. Pro příznivce pěší turistiky na sobotu Skauti připravili „Pochod podzimním Štětím“. Délku a náročnost trasy bude možné vybírat z několika variant, a v cíli budou připraveny buřty na opékání. Celý týden bude završen nedělí, na kterou letos spadá Evropský den bez aut, tedy 22. září. Na Novém náměstí bude možné od 14 hodin shlédnout exhibici X-BIKERS, zapojit se do ZUMBA party s Martinem, a nebo se naučit „chodit“ ve skákacích botách. Od 17:00 je připraven koncert PRAGO UNION, který celý program uzavře.
 
2. 9. 2013

7. historický den „Štětská ostrev“ a tradiční Štětský jarmark

jarmark_2013
KIZ Štětí a Město Štětí ve spolupráci s agenturou Festive a Řádem Černých rytířů si Vás dovolují pozvat na 7. historický den „Štětská ostrev“ a tradiční Štětský jarmark.  Od 10.00 hodin se mohou návštěvníci těšit na bohatý dopolední program ve které, vystoupí například mistr světa v práci s bičem  Pavel Votápek, Krušnohorská dudácká muzika nebo Sváťovo loutkové dividlo. Dopolední program zakončí ve 14. hodin historická bitva, letos na téma selských bouří na Štětsku. Odpolední Štětský jarmark si pro návštěvníky přichystal například vystoupení Nadi Urbánkové a kapely Bokomara, Mariana Kořínka a A.S.M nebo Debii a mladí návštěvníci jistě ocení vystoupení ústecké kapely UDG. Akce se koná na Husově náměstí ve Štětí a po celý den bude k dispozici tržiště, lidové a historické tržiště nebo toulavá krčma.
 
29. 8. 2013

Poslední prázdninový víkend ve znamení her a adrenalinu.

vyzva
Poslední prázdninový víkend proběhne ve Štětí na městském koupališti velké rozloučení s prázdninami pro malé i ty větší. Na dětské návštěvníky čeká od 13 hodin velké množství zajímavých her a soutěží a od 16 hodin se mohou těšit na dětskou diskotéku. Starší a adrenalin milující návštěvníci se mohou poprat se „Štětskou výzvou“ – adrenalinovým během dvojic, která odstartuje ve 14 hodin taktéž na městském koupališti. Obě akce pořádá Město Štětí a KIZ Štětí ve spolupráci s domem dětí a mládeže a místní skupinou Českého červeného kříže.
 

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
33% (125)
 
57% (217)
 
11% (42)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load