ENDE

Odkazy

Informační centrum ŠtětíMěsto Štětísnedoviceračicearena_raciceÚstecký krajROP Severozápadceske_stredohoriIDOS - jízdní řádyLabská paroplavební společnostCHKO KokořínskoVýlet na každý denEvropská unie

Štětsko

Region Štětsko zahrnuje město Štětí a jeho okolí s přilehlými vesnicemi, zvláště severním směrem. Dělí se na tři územní celky – obce v blízkém okolí města Štětí (jako Stračí, Počeplice, Brocno, Radouň, Chcebuz, Veselí, Újezd, Čakovice, Hněvice) a oblast “Snědovicko” (Snědovice, Křešov, Lomy, Strachaly, Mošnice, Střížovice, Sukorady, Velký Hubenov) a nakonec nejmenší území – samotná obec Račice se světově proslulým areálem vodních sportů. Na štětském venkově najdete typické ukázky lidové architektury, sakrální stavby a také přírodní zajímavosti. Samotné město Štětí je průmyslové a kulturní centrum tohoto regionu. Je zde i největší papírenský závod v Čechách. Nejzajímavější kulturní akcí města je festival dechových orchestrů FEDO, který se koná každý sudý rok koncem června společně s přehlídkou mažoretek. Ty byly v roce 1970 vůbec prvním mažoretkovým souborem v tehdejším Československu.

Dalšími významnými každoročními kulturními akcemi jsou Historický den " Štětská ostrev", Tradiční štětský jarmark nebo Štětský varhanní podzim, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy.

Aktuality

jarmark_2017
04.09.2017

Sobota 9. září bude ve Štětí patřit Tradičnímu jarmarku

Jako každé září, i letos si Vás Město Štětí a Kulturní a informační zařízení města Štětí dovolují pozvat na Tradiční štětský jarmark. Jarmark proběhne v příjemném prostředí Husova náměstí ve Štětí v sobotu 9. září 2017. Program začne již v 10 hodin dopoledne, kdy návštěvníkům zahraje Severočeská harmonie města Štětí. Následovat budou romské taneční soubory Somnakune Jilorka a Somnakune Růža a po nich vystoupí známá kapela Mefisto. Pro dětské návštěvníky je připraveno od 13,30 se svou pohádkou Sváťovo loutkové dividlo.  Po Sváťově představení pro nejmenší návštěvníky bude patřit pódium známým i méně známým muzikantům a kapelám. Od patnácti hodin se na pódiu vystřídají František Nedvěd & Tie Break, High Street Shufflers, Lake Stopper, Blanka Šrůmová, Jan Sahara Hedl a Něžná noc, Celý večer zakončí Laura a její tygři. Po celý den budou na Husově náměstí stánky s jarmarečním zbožím a občerstvením. Na nedalekém Mírovém náměstí se mohou návštěvníci těšit na kolotoče, houpačky a další atrakce. Vstupné na akci je již tradičně zdarma. 

 
tour de texas 2017
07.08.2017

9. ROČNÍK VYJÍŽĎKY NA KOLECH PO ŠTĚTSKÉM REGIONU.

Již po deváté hostí město Štětí a region štětsko populární cyklistickou vyjížďku Tour de Texas. Pro závodníky jsou připraveny tři tratě o délkách 15 km, která je vhodná i pro děti, 35 km pro treková a horská kola a nejdelší, 50 km trať pro náročné cyklisty.  Vyjížďky se může zúčastnit každý nadšený cyklista před předchozí registrace.  Není nutné platit ani účastnický poplatek. Závod proběhne 12. srpna 2017, start je ve 14. hodin na Novém náměstí ve Štětí. Na všechny účastníky závodu čeká po příjezdu je v hospůdce u Majka (u Labe) malé pohoštění.Technická ustanovení: trať je vhodná pro horská a treková kola vyjížďka probíhá za plného silničního provozu každý účastník je povinen dodržovat pravidla silničního provozu pořadatelé doporučují po celou dobu vyjížďky mít na hlavě upnutou přilbu pořadatelé neručí za vzniklé ani účastníky způsobené škody během vyjížďky po příjezdu je v hospůdce u Majka (u Labe) zajištěno malé pohoštění

 
cadici 2017
01.08.2017

Pojízdné kino bratří Čadíků přijede i do Štětí.

Pojízdné kino bratří Čadíků přijede i do Štětí. Na Husovo náměstí přiveze 4 filmy. Těšit se můžete na pohádku Řachanda , dokument Dana Přibáně Trabantem do posledního dechu , komedie Teorie tygra a romantickou komedii Všechno nebo nic. Začátek promítání je každý den plánován mezi kolem 21:30 h. Občerstvení je zajištěno a dobrovolné vstupné bude jako obvykle věnováno na dobročinné účely. Program: 2.8. Řachanda 
3.8. Trabantem do posledního dechu 
4.8. Teorie tygra 
5.8. Všechno nebo nic 
 
exp_kamera_2017
28.02.2017

EXPEDIČNÍ KAMERA

Již po osmé proběhne ve Štětí filmový festival zaměřený na expediční dobrodružství nejen na horách, vodě, pouštích, v pralesích, ale  i ve vzduchu - Expediční kamera. Na návštěvníky čeká výběr těch nejlepších cestovatelských a outdorových filmů uplynulé sezóny.  Informace o programu:Himalaya (vizuál)Režie: Berta Tilmantaite, Litva, 2015, 5 minut82 vrcholů (alpinismus)Režie: Samuel Gyger, Švýcarsko, 2015, 49 minutSuri (přírodní kmeny)Režie: Pavol Barabáš, Slovensko, 2015, 65 minutKarun (expedice)Režie: Rhys Thwaites-Jones, Velká Británie 2014, 16 minI-View (záchrana v horách)Režie: Claudio Rossoni, Itálie, 2015, 28 minutMizející Delta (vodácká výprava)Režie: Pete McBride, USA 2014, 16 minEK ve Štětí se koná ve čtvrtek 9. března od 17.00 hodin v městském kině. Místním pořadatelem je Kulturní a informační zařízení Města Štětí. Vstupenky si můžete koupit v předprodeji v Informačním centru nebo na adrese http://www.kiz.steti.cz

 
masopust 2017
28.02.2017

Masopust 2017

Odpoledne v sobotu 4. března projde městem Štětí Masopustní průvod. Rej masek, maškar a veselí se ve městě pod komíny stal již tradicí. V průvodu nebudou chybět obvyklé masky – medvědář s medvědem, bába s nůší, smrtka, farář, žid a mnoho dalších. Průvod vyjde ve 14 hodin z návsi vesničky Stračí, která leží zhruba dva kilometry od Štětí. Do centra města by měl průvod s muzikou dojít zhruba za hodinu. Klíče od městské brány a tím i nadvládu nad městem pro tento den, budou chtít masky získat od starosty na Novém náměstí. I tam je přichystán program a chybět nebudou ani stánky s masopustními a jinými dobrotami. Akce se může zúčastnit každý, kdo dorazí do průvodu s masopustní maskou. 

 
ples města 2017
09.01.2017

Reprezentační ples města Štětí

Město Štětí si Vás dovoluje pozvat na Reprezentační ples města Štětí, který se uskuteční v sobotu 14. ledna 2017 v sále Kulturního střediska na Mírovém náměstí. K poslechu Vám zahraje Orchestr Ladislava Bareše. O předtančení se postará TK Rytmus z Roudnice nad Labem pod vedením Tomáše Mikulského, který také bude celý večer moderovat. Hvězdou večera bude Heidi Janků. 

 
jarmark_2016
08.09.2016

TŘETÍ ZÁŘIJOVÝ VÍKEND BUDE VE ŠTĚTÍ PATŘIT TRADIČNÍMU JARMARKU

Jako každý rok, tak i letos si Vás Město Štětí a Kulturní a informační zařízení města Štětí dovolují pozvat na Tradiční štětský jarmark. Ten proběhne na Husově náměstí v sobotu 17. 9. 2016. Program začne v sobotu již v 10 hodin dopoledne, kdy návštěvníkům zahraje Severočeská harmonie města Štětí s mažoretkami Queens Štětí. Po ní se divákům představí Pouličníci a dopolední program zakončí hvězdy české dechové hudby Yvetta Simonová a Josef Zíma.Odpolední program zahájí v půl druhé Sváťa se svým loutkovým dividlem. Po Sváťově představení pro nejmenší návštěvníky bude patřit pódium známým i méně známým muzikantům a kapelám. Od patnácti hodin se na pódiu v příjemném prostředí Husova náměstí vystřídají štětští Necháme to být a S.A.P., country zpěvák Jakub Smolík a rockový Prague Conspiracy. Celý večer zakončí ostravská kapela Buty.Po celý den budou na Husově náměstí stánky s jarmarečním zbožím a občerstvením. Na nedalekém Mírovém náměstí se mohou návštěvníci těšit na kolotoče, houpačky a další atrakce. Vstupné na akci je již tradičně zdarma.

 
tour_2016
09.08.2016

Na kole regionem Štětsko. Tour de Texas poosmé.

Tradiční prázdninová akce přivede do Štětí nadšence cykloturistiky. Již tuto sobotu, 13. srpna, startuje ve 14. hodin na Novém náměstí cyklistická vyjížďka regionem Štětsko s názvem Tour de Texas.  Osmý ročník vyjížďky je opět rozdělen na tři různě dlouhé trasy. Nejkratší trasa, pro rodiny s dětmi a cyklisty začátečníky, bude dlouhá zhruba patnáct kilometrů. Pro zdatnější je připravena trať o délce třicet kilometrů a třetí, nejdelší trasa vhodná pro zkušené cyklisty, bude dlouhá zhruba padesát kilometrů. Vyjížďka je vedena většinou lesním či polním terénem malebným regionem severně nad Štětím, místy, kterým se říká Texas. Na všechny tři trasy proto doporučují organizátoři vyjet buď s trekovým, nebo horským kolem. Tour de Texas pořádá Město Štětí za pomoci místních podnikatelů. Každý rok se ho účastní kolem stovky nadšenců cykloturistiky. Celá akce je zdarma a může se jí zúčastnit kdokoliv. Cíl je v restauraci Palermo, kde bude pro cyklisty připraveno malé občerstvení. 

 
fedo_2016
09.06.2016

28. NÁRODNÍ FESTIVAL DECHOVÝCH ORCHESTRŮ FEDO 2016

Město Štětí se od pátku 24. června do neděle 26. června promění na město hudby. Právě v tomto termínu proběhne již 28. ročník Národního festivalu dechové hudby a mažoretkových souborů FEDO 2016. Součástí hudební přehlídky bude i sobotní Festival rockových dechových orchestrů FERODO. V programu se představí čtyři zahraniční orchestry z Holandska, Maďarska a Německa a soubor Praporečníků sedmi krajů z Itálie. Zahraniční orchestry doplní deset tuzemských orchestrů. Svá vystoupení předvede devět mažoretkových souborů, včetně souboru z Maďarska.

 
zah tur sezony 2016 www
20.04.2016

Loupežník Štětka odstartuje turistickou sezonu na Štětsku

Turistickou sezonu v regionu Štětsko zahájí v neděli 24. dubna v 10 hodin loupežník Štětka tradiční procházkou lesem ve Stračí. Rok 2016 přinese řadu novinek. Pro nejmenší je připravena dobrodružná hra s názvem Loupežník Štětka a létající stroj, výzvou bude i hra s minulostí ve stále populárnějším geocachingu. Turisté, kteří zavítají do lesů regionu se mohou těšit i na nový interaktivní prvek na Naučném putování Loupežníka Štětky.Zahájení sezony proběhne v tradičním duchu. Na malé i velké čeká trasa přes kopec Špičák, okolo Mariánské kaple až k loupežnické jeskyni Mordloch. Nouze nebude o loupežnické přepadení, hra s křížovkou pro nejmenší turisty a na konci i malé občerstvení. 

 

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Akce

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
30% (165)
 
58% (320)
 
12% (68)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load