ENDE

Odkazy

Informační centrum ŠtětíMěsto Štětísnedoviceračicearena_raciceÚstecký krajROP Severozápadceske_stredohoriIDOS - jízdní řádyLabská paroplavební společnostCHKO KokořínskoVýlet na každý denEvropská unie

Štětsko

Region Štětsko zahrnuje město Štětí a jeho okolí s přilehlými vesnicemi, zvláště severním směrem. Dělí se na tři územní celky – obce v blízkém okolí města Štětí (jako Stračí, Počeplice, Brocno, Radouň, Chcebuz, Veselí, Újezd, Čakovice, Hněvice) a oblast “Snědovicko” (Snědovice, Křešov, Lomy, Strachaly, Mošnice, Střížovice, Sukorady, Velký Hubenov) a nakonec nejmenší území – samotná obec Račice se světově proslulým areálem vodních sportů. Na štětském venkově najdete typické ukázky lidové architektury, sakrální stavby a také přírodní zajímavosti. Samotné město Štětí je průmyslové a kulturní centrum tohoto regionu. Je zde i největší papírenský závod v Čechách. Nejzajímavější kulturní akcí města je festival dechových orchestrů FEDO, který se koná každý sudý rok koncem června společně s přehlídkou mažoretek. Ty byly v roce 1970 vůbec prvním mažoretkovým souborem v tehdejším Československu.

Dalšími významnými každoročními kulturními akcemi jsou Historický den " Štětská ostrev", Tradiční štětský jarmark nebo Štětský varhanní podzim, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy.

Aktuality

9. 8. 2013

LIVE & LET FLY

lalf2013
Město Štetí a KIZ Štětí a Skate klub SK Mondi Štětí si Vás dovolují pozvat skateboardové závody v kategoriích do 16 a nad 16 let  LIVE & LET FLY 2013. Závody se uskuteční 24. 8. 2013 ve skate parku ve Štětí na labském nábřeží. Start závodu je v 10.00 hodin, start finále pak v 17.00 hodin. Od 18.00 hod. proběhne koncert skupin Magma Hotel, F. A. King a Unaffected Evolution. Vstupné zdarma, občerstvení po celou dobu akce zajištěno.
 
29. 7. 2013

Štětí opět navštíví Kinematograf bratří Čadíků.

cadici_13
A to v termínu od 3. do 5. srpna, kdy ve Štětí na Husově náměstí proběhne FILMOVÉ LÉTO. Kinematograf bratří Čadíků provozuje 15 mobilních kin a promítá výhradně filmy z české produkce či koprodukce. Vstupné na produkce v České republice je dobrovolné. Díky podpoře partnerů a sponzorů je možné pokrýt náklady spojené s provozem, a tak může být vstupné každoročně věnováno na dobročinné účely.  Ve Štětí budou moci návštěvníci na Husově náměstí zhlédnout tyto filmy: Probudím se včera, Okresní přebor-poslední zápas Pepíka Hnátka a Perfect Days. Začátky představení jsou cca ve 21.30, vstupné dobrovolné. 
 
13. 7. 2013

AKTUÁLNÍ INFORMACE O SJÍZDNOSTI A STAVU LABSKÉ STEZKY.

labska_stezka
Labská stezka vede zejména po pravém břehu Labe. Pro konkrétní představu následuje popis jednotlivých úseků. Provozní doba hostinců postižených povodní je většinou již obnovena.V provozu jsou také cyklobusy z Litoměřic, Roudnice nad Labem, Štetí, Ústí nad Labem a Děčína, více informací zde. V provozu přívoz: Nučničky - Nučnice. V provozu není osobní loď Porta Bohemica I., a to do 18. července 2013.
 
13. 7. 2013

Regionem Štětsko se proženou cyklonadšenci v rámci Tour de Texas

tour_de_texas
Tradiční a oblíbená akce Tour de Texas pro nadšence cykloturistiky odstartuje ve Štětí v sobotu 27. července 2013 ve 14. hodin. Cyklovýlet regionem Štětsko do oblasti Kokořínska a malebných vesniček tohoto kraje se koná již pátým rokem a za jeho pořadatelstvím stojí město Štětí a pivnice Palermo. Start Tour de Texas se odehraje také již tradičně na Novém náměstí ve Štětí. Účastníci akce si poté mohou vybrat ze tří různých tratí – nejkratší 15 kilometrů je ideální pro začátečníky nebo rodiny s dětmi, trať na 30 kilometrů je připravena pro zdatnější cyklisty a nejdelší úsek 50 kilometrů je vhodný pro nadšence náročných tratí a doporučuje se ho absolvovat na horském kole. Akce se každoročně pořádá na přelomu července a srpna. Do vesniček okolo města Štětí, kterým se přezdívá Texas, vyráží kolem stovky nadšených cyklistů. Po absolvování tratí na ně čeká občerstvení a symbolické vyhlášení vítězů ve speciálních kategoriích.
 
8. 7. 2013

Region Štětsko v Toulavé kameře.

toulavka
"Štětí má sice většina z nás spojené především s výrobou papíru, my vám ale ukážeme, že v jeho okolí najdete spoustu zajímavých pamětihodností i řadu pokladů paní Přírody. Abychom toho stihli víc, vyrazíme na kole." Těmito slovy začíná reportáž o regionu Štětsko, kterou odvysílala Česká televize v pořadu Toulavá kamera v neděli 7. července 2013. Reportáž je to velmi povedená a doufáme, že k nám do regionu přiláká více návštěvníků i turistů. Reportáž naleznete v archivu ČT ZDE
 
25. 6. 2013

Stračenská pouť

stracenska_pout
Město Štětí si Vás dovoluje pozvat na Stračenskou pouť, která se uskuteční dne 29. června 2013 v obci Stračí, která leží cca 1 km od Štětí. Kulturní program začne ve 14. hodin a ukončen bude ve 22. hodin ohňovou show. V rámci programu vystoupí například kapela Dechařinka, písničkář Hozny a Shoda okolností nebo ochotnická spolek Stračan s divadelní hrou „kočka v botách“. Od 20. začne taneční zábava, kde Vám k tanci i poslechu zahraje kapely Elmex. Pro děti je připraveno mnoho zábavných atrakcí jako je trampolína, skákací hrad nebo houpačky, střelnice a labutě. Přijďte s námi do Stračí oslavit začátek prázdnin.
 
21. 6. 2013

Informace o sjízdnosti Labské stezky 20.6.2013

labska_stezka
Velká voda po povodních opadla a s nadcházejícím víkendem bude Labská stezka v hledáčku cykloturistů.Kromě krátkého úseku v Žalhosticích za Litoměřicemi je Labská stezka v Ústeckém kraji po celé délce, kde již byla dokončena výstavba, sjízdná. 
 
18. 6. 2013

Cyklobus vyjíždí: Vyrazte z Bukové hory až na Máchovo jezero

cyklobus2
V destinaci České středohoří začala turistická sezóna již na konci měsíce dubna a po zahájené plavební sezóně lodi Porta Bohemica I z Litoměřic a všech přívozů na řece, se všem cykloturistům nabízí osvědčený dopravní prostředek zdolávající táhlé kopce Středohoří. Na své trasy vyráží „Cyklobus Českého středohoří a Podřipska“.
 
10. 6. 2013

Otevření koupaliště ve Štětí

otevreni_koupaliste
Starosta Města Štětí si Vás dovoluje pozvat na slavnostní otevření městského koupaliště ve Štětí, které se uskuteční dne 14. června 2013 ve 14.00 hodin. Pro návštěvníky bude připraven kulturní program a pro děti atrakce, soutěže a hry. Všichni jsou srdečně zváni.  
 
8. 6. 2013

Povodňové konto

povodne_konto
Město Štětí žádá dárce, kteří mohou poskytnout dezinfekční, úklidové a další prostředky potřebné k likvidaci povodňových škod, tyto pomůcky nosit do areálu Štětských komunálních služeb na obchvatu naproti stavebninám ŠOS od 7 do 19 hodin. Zároveň bylo zřízeno speciální konto, na které mohou dárci posílat jakoukoliv finanční pomoc. Více informací k pomoci a aktuálnímu povodňovému dění ve městě lze nalézt na webových stránkách města www.steti.cz, nebo telefoním čísle krizové povodňové linky - 416 859 306, 724 326 737. Číslo povodňového konta u České spořitelny, pobočka Štětí: 3293809359/0800 Za poskytnuté dary velice děkujeme.
 

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
33% (125)
 
57% (217)
 
11% (42)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load