ENDE

Odkazy

Informační centrum ŠtětíMěsto Štětísnedoviceračicearena_raciceÚstecký krajROP Severozápadceske_stredohoriIDOS - jízdní řádyLabská paroplavební společnostCHKO KokořínskoVýlet na každý denEvropská unie

Štětsko

Region Štětsko zahrnuje město Štětí a jeho okolí s přilehlými vesnicemi, zvláště severním směrem. Dělí se na tři územní celky – obce v blízkém okolí města Štětí (jako Stračí, Počeplice, Brocno, Radouň, Chcebuz, Veselí, Újezd, Čakovice, Hněvice) a oblast “Snědovicko” (Snědovice, Křešov, Lomy, Strachaly, Mošnice, Střížovice, Sukorady, Velký Hubenov) a nakonec nejmenší území – samotná obec Račice se světově proslulým areálem vodních sportů. Na štětském venkově najdete typické ukázky lidové architektury, sakrální stavby a také přírodní zajímavosti. Samotné město Štětí je průmyslové a kulturní centrum tohoto regionu. Je zde i největší papírenský závod v Čechách. Nejzajímavější kulturní akcí města je festival dechových orchestrů FEDO, který se koná každý sudý rok koncem června společně s přehlídkou mažoretek. Ty byly v roce 1970 vůbec prvním mažoretkovým souborem v tehdejším Československu.

Dalšími významnými každoročními kulturními akcemi jsou Historický den " Štětská ostrev", Tradiční štětský jarmark nebo Štětský varhanní podzim, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy.

Aktuality

3. 6. 2013

Historický den „Štětská ostrev 2013“.

ostrev_2013_zruseno
Návštěvníkům a obyvatelům města tímto oznamujeme, že 7. ročník historického dne "Štětská ostrev" a folkového odpoledne je z důvodu zatopení Husova náměstí při červnové povodni ZRUŠENÝ. 
 
17. 5. 2013

Dětský den ve Štětí.

V pátek, 31. května, uskuteční se na Husově náměstí ve Štětí Dětský den. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na mnoho zajímavých soutěží, které prověří jejich dovednosti a na zábavní atrakce a hry Divadla V pytli Petra Stolaře. Program na Husově náměstí začíná v 15.00 hodin a vstupné je zdarma. Program k svátku všech dětí si připravilo i městské kino ve Štětí. Od 18.00 hodin bude promítat film Cesta na tajuplný ostrov II a to ve 3D. Cena vstupného je 50 Kč. Přijďte se tedy v pátek 31. května pobavit na Husovo náměstí nebo do městského kina ve Štětí, všichni jste srdečně zváni.  
 
4. 5. 2013

Turistickou sezonu ve Štětí zahájil loupežník Štětka. Představil i geocachingové putování.

stetka
Město Štětí představilo své trumfy pro letošní turistickou sezonu. Hlavní role bude patřit postavě  loupežníka Štětky. Naučné putování s jeho jménem doplní dvě zcela nové soutěže – „Po stopách loupežníků“ a „Loupežnické geoputování“. Hra „Po stopách loupežníků“ propojí hravost a vědomostní znalosti a je určena pro děti všech věkových kategorií. Druhá hra „Loupežnické geoputován“ je připravena pro příznivce mezi veřejností stále populárnějšího geocachingového dobrodružství. 
 
29. 4. 2013

Tradiční pálení čarodějnic a lampiónový průvod.

carodejnice_2013
Město Štětí si Vás dovoluje pozvat na tradiční pálení čarodějnic a lampiónový průvod, které se uskuteční dne 30. dubna 2013. Lampiónový průvod s mažoretkami vyjde 20.30 hodin od večerky v Ostrovní ulici. Sraz účastníků je ve 20. hodin. Ve 21. hodin bude zapálena vatra na Labském nábřeží a ve 21.25 hodin proběhne slavnostní ohňostroj. Na malé účastníky průvodu v čarodějnických maskách čeká sladká odměna.
 
15. 4. 2013

Den Země ve Štětí

den_zeme
Město Štětí v rámci Projektu Zdravého města Vás zve na oslavy „Dne Země“, který se uskuteční 22. dubna 2013. Již na 19. dubna 2013 je však připraven bohatý a zajímavý program pro žáky základních škole ze Štětí. 
 
8. 4. 2013

Mezinárodní den památek a historických sídel otevře ve Štětí i jindy nepřístupné objekty

chcebuz_plakat
Město Štětí se 18. dubna 2013 zapojí do oslav Mezinárodního dne památek a historických sídel. V rámci slavnostního dne bude připraven pro štětské základní školy naučný projekt „Toulky štětskou historií“. Během 18. a 19. dubna děti ze tří základních škol projdou prohlídkovou trasu místy nejstaršího osídlení města Štětí, která bude doplněna průvodcovským slovem. Vyprávění bude doplněno fotografiemi starého Štětí a prohlídkou štětského kostela sv. Šimona a Judy s freskami od známého barokního malíře Josefa Kramolína. 
 
19. 2. 2013

Festival Expediční kamera počtvrté

exp_kamera_2013
Rok se sešel s rokem a je tu již 4. ročník Expediční kamery, filmového festivalu zaměřeného na expediční dobrodružství nejen na horách, vodě, pouštích, v pralesích, ale  i ve vzduchu. Čeká nás opět téměř čtyřhodinový maraton nevšedních filmových zážitků. Tradičně proběhne i divácká anketa o nejlepší film a slosování vstupenek o zajímavé ceny. Celý program festivalu naleznete na plakátech, letácích a ve vysílání KTV Štětí. EK ve Štětí se koná ve čtvrtek 14. března od 18.00 hodin v městském kině. Spolupořadateli ve Štětí jsou KIZ města Štětí  a  Mgr.  Jiří Novák. 
 
28. 1. 2013

TRADIČNÍ ŠTĚTSKÝ MASOPUST.

masopust_2013
Tímto si Vás dovolujeme na tradiční Štětský masopust, který se uskuteční dne 9. února 2013. Průvod masopustních masek vyrazí ve 14 hodin ze Stračí. Od 12 hodin budou probíhat farmářské slavnosti a od 14 hodin na Novém náměstí kulturní program. Těšit se můžete na odevzdání klíčů od města starostovi masopustu, stánky s nápoji, masopustními dobrotami a zabijačkou. Dům dětí a mládeže si připravil mnoho masopustních her pro nejmenší. Všechny účastníky v maskách zveme do masopustního průvodu.
 
4. 1. 2013

SPOLEČENSKÝ PLES MĚSTA ŠTĚTÍ

ples
Město Štětí a KIZ Štětí Vás srdečně zvou na "Společenský ples města Štětí", který se koná dne 12. ledna 2013 od 20 hodin ve velkém sále kulturního střediska ve Štětí. Účinkují: Originál Havlovka, Mažoretky města Štětí, Taneční klub Rytmus Roudnice n. L., hostem večera je pěvecké duo Kamélie. Večerem provádí Tomáš Mikulský. Vstupné činí 120,- Kč a všechny vstupenky jsou slosovatelné! 
 
11. 12. 2012

Obnova památek ve Štětí a okolí

radoun
Osud kulturních a sakrálních památek není Štětí lhostejný, proto se město i v letošním roce postaralo o opravu několika z nich. Nemalou pomocí byla dotace - „Program na záchranu a obnovu drobných památek a architektury dotvářející kulturní krajinu Ústeckého kraje“. První velkou opravou v roce 2012 prošla střecha kaple sv. Jana a Pavla ve Stračí, která pochází dle letopočtu na štítě z roku 1818. Opraven byl také kříž z letos poničených Božích muk u mostku na místě zvaném Na Jordáně. Restaurování se dočkaly také sochy z radouňské kaple sv. Floriána. Tyto práce byly uskutečněny za pomoci neinvestiční dotace z „Programu na záchranu a obnovu kulturních památek Ústeckého kraje“. 
 

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
33% (125)
 
57% (217)
 
11% (42)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load