ENDE

Odkazy

Informační centrum ŠtětíMěsto Štětísnedoviceračicearena_raciceÚstecký krajROP Severozápadceske_stredohoriIDOS - jízdní řádyLabská paroplavební společnostCHKO KokořínskoVýlet na každý denEvropská unie

Štětsko

Region Štětsko zahrnuje město Štětí a jeho okolí s přilehlými vesnicemi, zvláště severním směrem. Dělí se na tři územní celky – obce v blízkém okolí města Štětí (jako Stračí, Počeplice, Brocno, Radouň, Chcebuz, Veselí, Újezd, Čakovice, Hněvice) a oblast “Snědovicko” (Snědovice, Křešov, Lomy, Strachaly, Mošnice, Střížovice, Sukorady, Velký Hubenov) a nakonec nejmenší území – samotná obec Račice se světově proslulým areálem vodních sportů. Na štětském venkově najdete typické ukázky lidové architektury, sakrální stavby a také přírodní zajímavosti. Samotné město Štětí je průmyslové a kulturní centrum tohoto regionu. Je zde i největší papírenský závod v Čechách. Nejzajímavější kulturní akcí města je festival dechových orchestrů FEDO, který se koná každý sudý rok koncem června společně s přehlídkou mažoretek. Ty byly v roce 1970 vůbec prvním mažoretkovým souborem v tehdejším Československu.

Dalšími významnými každoročními kulturními akcemi jsou Historický den " Štětská ostrev", Tradiční štětský jarmark nebo Štětský varhanní podzim, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy.

Aktuality

ples města 2017
09.01.2017

Reprezentační ples města Štětí

Město Štětí si Vás dovoluje pozvat na Reprezentační ples města Štětí, který se uskuteční v sobotu 14. ledna 2017 v sále Kulturního střediska na Mírovém náměstí. K poslechu Vám zahraje Orchestr Ladislava Bareše. O předtančení se postará TK Rytmus z Roudnice nad Labem pod vedením Tomáše Mikulského, který také bude celý večer moderovat. Hvězdou večera bude Heidi Janků. 

 
jarmark_2016
08.09.2016

TŘETÍ ZÁŘIJOVÝ VÍKEND BUDE VE ŠTĚTÍ PATŘIT TRADIČNÍMU JARMARKU

Jako každý rok, tak i letos si Vás Město Štětí a Kulturní a informační zařízení města Štětí dovolují pozvat na Tradiční štětský jarmark. Ten proběhne na Husově náměstí v sobotu 17. 9. 2016. Program začne v sobotu již v 10 hodin dopoledne, kdy návštěvníkům zahraje Severočeská harmonie města Štětí s mažoretkami Queens Štětí. Po ní se divákům představí Pouličníci a dopolední program zakončí hvězdy české dechové hudby Yvetta Simonová a Josef Zíma.Odpolední program zahájí v půl druhé Sváťa se svým loutkovým dividlem. Po Sváťově představení pro nejmenší návštěvníky bude patřit pódium známým i méně známým muzikantům a kapelám. Od patnácti hodin se na pódiu v příjemném prostředí Husova náměstí vystřídají štětští Necháme to být a S.A.P., country zpěvák Jakub Smolík a rockový Prague Conspiracy. Celý večer zakončí ostravská kapela Buty.Po celý den budou na Husově náměstí stánky s jarmarečním zbožím a občerstvením. Na nedalekém Mírovém náměstí se mohou návštěvníci těšit na kolotoče, houpačky a další atrakce. Vstupné na akci je již tradičně zdarma.

 
tour_2016
09.08.2016

Na kole regionem Štětsko. Tour de Texas poosmé.

Tradiční prázdninová akce přivede do Štětí nadšence cykloturistiky. Již tuto sobotu, 13. srpna, startuje ve 14. hodin na Novém náměstí cyklistická vyjížďka regionem Štětsko s názvem Tour de Texas.  Osmý ročník vyjížďky je opět rozdělen na tři různě dlouhé trasy. Nejkratší trasa, pro rodiny s dětmi a cyklisty začátečníky, bude dlouhá zhruba patnáct kilometrů. Pro zdatnější je připravena trať o délce třicet kilometrů a třetí, nejdelší trasa vhodná pro zkušené cyklisty, bude dlouhá zhruba padesát kilometrů. Vyjížďka je vedena většinou lesním či polním terénem malebným regionem severně nad Štětím, místy, kterým se říká Texas. Na všechny tři trasy proto doporučují organizátoři vyjet buď s trekovým, nebo horským kolem. Tour de Texas pořádá Město Štětí za pomoci místních podnikatelů. Každý rok se ho účastní kolem stovky nadšenců cykloturistiky. Celá akce je zdarma a může se jí zúčastnit kdokoliv. Cíl je v restauraci Palermo, kde bude pro cyklisty připraveno malé občerstvení. 

 
fedo_2016
09.06.2016

28. NÁRODNÍ FESTIVAL DECHOVÝCH ORCHESTRŮ FEDO 2016

Město Štětí se od pátku 24. června do neděle 26. června promění na město hudby. Právě v tomto termínu proběhne již 28. ročník Národního festivalu dechové hudby a mažoretkových souborů FEDO 2016. Součástí hudební přehlídky bude i sobotní Festival rockových dechových orchestrů FERODO. V programu se představí čtyři zahraniční orchestry z Holandska, Maďarska a Německa a soubor Praporečníků sedmi krajů z Itálie. Zahraniční orchestry doplní deset tuzemských orchestrů. Svá vystoupení předvede devět mažoretkových souborů, včetně souboru z Maďarska.

 
zah tur sezony 2016 www
20.04.2016

Loupežník Štětka odstartuje turistickou sezonu na Štětsku

Turistickou sezonu v regionu Štětsko zahájí v neděli 24. dubna v 10 hodin loupežník Štětka tradiční procházkou lesem ve Stračí. Rok 2016 přinese řadu novinek. Pro nejmenší je připravena dobrodružná hra s názvem Loupežník Štětka a létající stroj, výzvou bude i hra s minulostí ve stále populárnějším geocachingu. Turisté, kteří zavítají do lesů regionu se mohou těšit i na nový interaktivní prvek na Naučném putování Loupežníka Štětky.Zahájení sezony proběhne v tradičním duchu. Na malé i velké čeká trasa přes kopec Špičák, okolo Mariánské kaple až k loupežnické jeskyni Mordloch. Nouze nebude o loupežnické přepadení, hra s křížovkou pro nejmenší turisty a na konci i malé občerstvení. 

 
Masopust 2016
26.01.2016

Štětí ožije první únorovou sobotu tradičním Masopustem

Odpoledne v sobotu 6. února projde městem Štětí Masopustní průvod. Rej masek, maškar a veselí se ve městě pod komíny stal již tradicí. V průvodu nebudou chybět obvyklé masky – medvědář s medvědem, bába s nůší, smrtka, farář, žid a mnoho dalších. Průvod vyjde ve 14 hodin z návsi vesničky Stračí, která leží zhruba dva kilometry od Štětí. Do centra města by měl průvod s muzikou dojít zhruba za hodinu. Klíče od městské brány a tím i nadvládu nad městem pro tento den, budou chtít masky získat od starosty na Novém náměstí. I tam je přichystán program. Zahraje kapela Švejk Band, chybět nebudou ani stánky s masopustními a jinými dobrotami. Masopust se vrátil do Štětí v roce 2009. Od té doby má stále větší popularitu a průvodu se účastní více a více maškar. Akce se může zúčastnit každý, kdo dorazí do průvodu s masopustní maskou. 

 
SFF
04.11.2015

SNOW FILM FEST

Kulturní a informační zařízení města Štětí si dovoluje pozvat všechny fanoušky adrenalinu a zimních sportu na SNOW FILM FEST, tříhodinové pásmo filmů o extrémním lyžování, zimních horolezeckých výstupech a dalších aktivitách v zimní přírodě. Festival proběhne dne 5. listopadu 2015 ve štětském kině.Začátek je v 17.00, vstupné 50,- Kč.

 
Barta
21.10.2015

DANIEL BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE

Město Štětí si dovoluje pozvat všechny milovníky kvalitní hudby na koncert známého zpěváka Daniela Bárty a kapely Illustratosphere. Koncert se uskuteční dne 28. listopadu 2015 v městském kině ve Štětí. Všichni jste srdečně zváni. Vstupenky můžete zakoupit na místě nebo v předprodeji v Informačním centru ve Štětí. Lze též využít rezervačního systému vstupenek na stránkách www.steti.cz. 

 
varh_podz_15
07.10.2015

Říjnové večery ve Štětí rozezní tóny varhanní hudby

Ve štětském kostele sv. Šimona a Judy se koná jubilejní desátý ročník tradičního festivalu varhanní hudby s názvem „Štětský varhanní podzim“. Koncertní program je rozdělený do tří pátečních večerů. Všechny tři koncerty začínají od 18. hodin. Štětský varhanní podzim pořádá Římskokatolická farnost ve Štětí a město Štětí, vstup na všechny tři večery je dobrovolný.

 
jarmark_2015
01.09.2015

TRADIČNÍ ŠTĚTSKÝ JARMARK

Štětí ožije v sobotu 12. 9. 2015 tradičním jarmařením Kulturní a informační zařízení města Štětí a Město Štětí si vás dovolují pozvat na akci Tradiční štětský jarmark. Ten proběhne na Husově náměstí v sobotu 12. 9. 2015. Na Husově náměstí bude po celý den k dispozici dobové tržiště a předvádění dobových řemesel. Na nedalekém Mírovém náměstí se mohou návštěvníci těšit na kolotoče, houpačky a další atrakce. Vstupné na akci je již tradičně zdarma. 

 
novější1 [...] 3 4 5 6 7 8 9 [...] 13 starší

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Akce

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
29% (167)
 
58% (328)
 
13% (72)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load