ENDE

Odkazy

Informační centrum ŠtětíMěsto Štětísnedoviceračicearena_raciceÚstecký krajROP Severozápadceske_stredohoriIDOS - jízdní řádyLabská paroplavební společnostCHKO KokořínskoVýlet na každý denEvropská unie

Štětsko

Region Štětsko zahrnuje město Štětí a jeho okolí s přilehlými vesnicemi, zvláště severním směrem. Dělí se na tři územní celky – obce v blízkém okolí města Štětí (jako Stračí, Počeplice, Brocno, Radouň, Chcebuz, Veselí, Újezd, Čakovice, Hněvice) a oblast “Snědovicko” (Snědovice, Křešov, Lomy, Strachaly, Mošnice, Střížovice, Sukorady, Velký Hubenov) a nakonec nejmenší území – samotná obec Račice se světově proslulým areálem vodních sportů. Na štětském venkově najdete typické ukázky lidové architektury, sakrální stavby a také přírodní zajímavosti. Samotné město Štětí je průmyslové a kulturní centrum tohoto regionu. Je zde i největší papírenský závod v Čechách. Nejzajímavější kulturní akcí města je festival dechových orchestrů FEDO, který se koná každý sudý rok koncem června společně s přehlídkou mažoretek. Ty byly v roce 1970 vůbec prvním mažoretkovým souborem v tehdejším Československu.

Dalšími významnými každoročními kulturními akcemi jsou Historický den " Štětská ostrev", Tradiční štětský jarmark nebo Štětský varhanní podzim, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy.

Aktuality

Masopust 2016
26.01.2016

Štětí ožije první únorovou sobotu tradičním Masopustem

Odpoledne v sobotu 6. února projde městem Štětí Masopustní průvod. Rej masek, maškar a veselí se ve městě pod komíny stal již tradicí. V průvodu nebudou chybět obvyklé masky – medvědář s medvědem, bába s nůší, smrtka, farář, žid a mnoho dalších. Průvod vyjde ve 14 hodin z návsi vesničky Stračí, která leží zhruba dva kilometry od Štětí. Do centra města by měl průvod s muzikou dojít zhruba za hodinu. Klíče od městské brány a tím i nadvládu nad městem pro tento den, budou chtít masky získat od starosty na Novém náměstí. I tam je přichystán program. Zahraje kapela Švejk Band, chybět nebudou ani stánky s masopustními a jinými dobrotami. Masopust se vrátil do Štětí v roce 2009. Od té doby má stále větší popularitu a průvodu se účastní více a více maškar. Akce se může zúčastnit každý, kdo dorazí do průvodu s masopustní maskou. 

 
SFF
04.11.2015

SNOW FILM FEST

Kulturní a informační zařízení města Štětí si dovoluje pozvat všechny fanoušky adrenalinu a zimních sportu na SNOW FILM FEST, tříhodinové pásmo filmů o extrémním lyžování, zimních horolezeckých výstupech a dalších aktivitách v zimní přírodě. Festival proběhne dne 5. listopadu 2015 ve štětském kině.Začátek je v 17.00, vstupné 50,- Kč.

 
Barta
21.10.2015

DANIEL BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE

Město Štětí si dovoluje pozvat všechny milovníky kvalitní hudby na koncert známého zpěváka Daniela Bárty a kapely Illustratosphere. Koncert se uskuteční dne 28. listopadu 2015 v městském kině ve Štětí. Všichni jste srdečně zváni. Vstupenky můžete zakoupit na místě nebo v předprodeji v Informačním centru ve Štětí. Lze též využít rezervačního systému vstupenek na stránkách www.steti.cz. 

 
varh_podz_15
07.10.2015

Říjnové večery ve Štětí rozezní tóny varhanní hudby

Ve štětském kostele sv. Šimona a Judy se koná jubilejní desátý ročník tradičního festivalu varhanní hudby s názvem „Štětský varhanní podzim“. Koncertní program je rozdělený do tří pátečních večerů. Všechny tři koncerty začínají od 18. hodin. Štětský varhanní podzim pořádá Římskokatolická farnost ve Štětí a město Štětí, vstup na všechny tři večery je dobrovolný.

 
jarmark_2015
01.09.2015

TRADIČNÍ ŠTĚTSKÝ JARMARK

Štětí ožije v sobotu 12. 9. 2015 tradičním jarmařením Kulturní a informační zařízení města Štětí a Město Štětí si vás dovolují pozvat na akci Tradiční štětský jarmark. Ten proběhne na Husově náměstí v sobotu 12. 9. 2015. Na Husově náměstí bude po celý den k dispozici dobové tržiště a předvádění dobových řemesel. Na nedalekém Mírovém náměstí se mohou návštěvníci těšit na kolotoče, houpačky a další atrakce. Vstupné na akci je již tradičně zdarma. 

 
draci_lode_2015
01.09.2015

Račice ožijí mistrovstvím světa klubových posádek dračích lodí

 Od čtvrtka do neděle bude nad račickým kanálem znít pravidelně bubnování. Centrum zaslíbené rychlostní kanoistice a veslování totiž ovládne mistrovství světa klubových posádek dračích lodí. Do Račic se sjede více než 1200 akreditovaných účastníků ze tří kontinentů – chybět nebudou ani posádky z USA nebo z Hongkongu. Světový šampionát týmů „dragonů“ je třetí významnou mezinárodní akcí, jež se letos v račické Labe aréně Ústeckého kraje uskuteční. V květnu zde vedle mistrovství Evropy rychlostních kanoistů proběhl také evropský juniorský šampionát ve veslování. 

 
10.07.2015

FILMOVÉ LÉTO - KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČADÍKŮ

Pojízdné kino bratří Čadíků, přijede opět do Štětí. Na Husovo náměstí přiveze 4 filmy. Těšit se můžete např. na pohádku "Tři bratři" s Tomášem Klusem v jedné z hlavních rolí nebo na film "Fotograf" s Karlem Rodenem v hlavní roli. Začátek promítání je každý den plánován mezi 21:00 a 21:30 h. Dobrovolné vstupné bude jako obvykle věnováno na dobročinné účely. Program: 5. 8. Hodinový manžel 6. 8. Fotograf 7. 8. Tři bratři 8. 8. Vejška
 
Brocno - roubenka.
19.05.2015

Průvodcovské služby

Kulturní a Informační zařízení města Štětí nabízejí pro turisty a návštěvníky průvodcovské služby. Trasy jsou rozdělené do tří různě dlouhých okruhů - 1. Štětí (2km,/1,5hod.), 2. Štětí - Špičák a zpět (4km/3hod.), 3. Štětí - Harfenice a zpět (8km/5hod.). 
Minimální počet turistů ve skupině je 5 osob. Objednávky jsou možné v pondělí až v pátek v Informačním centru ve Štětí, na telefonních číslech 416 812 715725 485 333 nebo na emailu: infocentrum@steti.cz.

Průvodcem je štětský badatel a historik Miroslav Plaček. 

 
Štětská ostrev 2015
07.05.2015

8. Historický den „Štětská ostrev“ a Folkové odpoledne

Kulturní a informační zařízení města Štětí a Město Štětí ve spolupráci s agenturou Festive a Řádem Černých rytířů si vás dovolují pozvat na sobotu 23. 5. 2015 na akci 8. Historický den „Štětská ostrev“ a Folkové odpoledne. Program bude tematicky upraven k 600. výročí upálení mistra Jana Husa. Dopoledne budou na návštěvníky čekat dvorské tance, loutkové divadlo Kozlík, provazochodecká vystoupení, rytířské souboje, kejklíři a historická skupina Laridenn. Vyvrcholení Historického dne proběhne na Husovo náměstí od 14 hodin, kdy proběhne rekonstrukce historické bitvy s podtitulem Husitské války. V odpoledním bloku folkového odpoledne se představí Marián Kořínek a A. S. M., Jarret, Modrotisk a hlavními hvězdami bude písničkář Wabi Daněk a stále populární country kapela Fešáci s Michaelou Tučnou. Celá akce se koná na Husově náměstí ve Štětí a po celý den bude k dispozici lidové a historické tržiště nebo toulavá krčma. Vstupné na akci je již tradičně zdarma.

 
výročí osvobození
04.05.2015

ŠTĚTÍ SI PŘIPOMENE 70. VÝROČÍ OSVOBOZENÍ MĚSTA A ČESKOSLOVENSKA

Dne 8. května si Štětí připomene osvobození města od německé okupace. Od 9. hodin bude na Novém náměstí připravena ukázka vojenské techniky a zbraní z období 2. světové válka. Zájemci si je budou moci prohlédnout až do 12. hodin. Od 10. hodin bude probíhat položení věnců u ZŠ Školní a ZŠ T. G. Masaryka a následně proběhne pietní akt a položení věnců u hrobu rudoarmějce na místním hřbitově. Celá akce se koná k příležitosti 70. výročí osvobození Československa a ukončení 2. světové války. 

 
novější1 [...] 3 4 5 6 7 8 9 [...] 13 starší

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Akce

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
30% (165)
 
58% (320)
 
12% (68)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load