ENDE

Odkazy

Informační centrum ŠtětíMěsto Štětísnedoviceračicearena_raciceÚstecký krajROP Severozápadceske_stredohoriIDOS - jízdní řádyLabská paroplavební společnostCHKO KokořínskoVýlet na každý denEvropská unie

Štětsko

Region Štětsko zahrnuje město Štětí a jeho okolí s přilehlými vesnicemi, zvláště severním směrem. Dělí se na tři územní celky – obce v blízkém okolí města Štětí (jako Stračí, Počeplice, Brocno, Radouň, Chcebuz, Veselí, Újezd, Čakovice, Hněvice) a oblast “Snědovicko” (Snědovice, Křešov, Lomy, Strachaly, Mošnice, Střížovice, Sukorady, Velký Hubenov) a nakonec nejmenší území – samotná obec Račice se světově proslulým areálem vodních sportů. Na štětském venkově najdete typické ukázky lidové architektury, sakrální stavby a také přírodní zajímavosti. Samotné město Štětí je průmyslové a kulturní centrum tohoto regionu. Je zde i největší papírenský závod v Čechách. Nejzajímavější kulturní akcí města je festival dechových orchestrů FEDO, který se koná každý sudý rok koncem června společně s přehlídkou mažoretek. Ty byly v roce 1970 vůbec prvním mažoretkovým souborem v tehdejším Československu.

Dalšími významnými každoročními kulturními akcemi jsou Historický den " Štětská ostrev", Tradiční štětský jarmark nebo Štětský varhanní podzim, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy.

Aktuality

jarmark 2014
05.09.2014

Štětí ožije tradičním jarmařením

Kulturní a informační zařízení města Štětí a Město Štětí ve spolupráci s agenturou Festive a Řádem Černých rytířů si vás dovolují pozvat na Jarmark ve Štětí. Ten proběhne ve Štětí na Husově náměstí v sobotu 13. 9. 2014.

 
le tour
05.08.2014

Štětsko bude patři cyklistům. Pojede se Tour de Texas

Tradiční akce v polovině prázdnin přivede do Štětí nadšence do cyklistiky a cykloturistiky. Tuto sobotu, tedy 9. srpna, startuje ve 14. hodin na Novém náměstí nesoutěžní projížďka regionem Štětsko s názvem Tour de Texas. Již šestý ročník je opět rozdělen do třech různě dlouhých tratí. Nejkratší trasa, pro rodiny s dětmi a cyklisty začátečníky, bude dlouhá zhruba patnáct kilometrů. Pro zdatnější je připravena trať na třicet kilometrů a třetí a nejdelší trasa vhodná pro zkušené cyklisty, bude dlouhá zhruba padesát kilometrů.

 
čadíci 2014
30.07.2014

KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČADÍKŮ

Pojízdné kino bratří Čadíků, které v těchto dnech brázdí Litoměřicko, přijede i do Štětí. Na Husovo náměstí přiveze 4 filmy.Těšit se můžete na komedii Alice Nellis Revival , napínavý krimifilm Příběh Kmotra, Donšajny Jiřího Menzela a romantickou komedii Martin a Venuše.Začátek promítání je každý den plánován mezi 21:00 a 21:30 h. Dobrovolné vstupné bude jako obvykle věnováno na dobročinné účely.Program: 5.8. Revival 
6.8. Příběh kmotra 
7.8. Donšajni 
8.8. Martin a Venuše

 
ME Dračích lodí
25.07.2014

Mistrovství Evropy dračích lodí

Ve dnech 24 . až 27. července 2014 se ve Sportcentrum Račice koná Mistrovství Evropy dračích lodí. V rámci této sportovní akce je připraven i doprovodný program. V rámci doprovodného programu vystoupí ve třech dnech české hudební skupiny. A to: Ve čtvrtek 24.7. 2014 ve 20 hodin - Matěj Ptaszek Mississippi blues. V pátek 25.7. 2014 ve 20 hodin Baťa & Kalábůf něžný beat, Claymore. A v sobotu 26.7. 2014 ve 20 hodin Abraxas a Švihadlo. Připraven je i pivní & food festival s bohatou nabídkou českých piv a občerstvení.Závodit se bude na všech tratích 2 km, 200 m a 500 m v kategorii MIX na standardní lodi pro 20 pádlujcících - min. 6 pádlujících žen. OPEN a ŽENY na malých lodích pro 10 pádlujících - závod malých lodí bude zároveň oceněn jako premiérový národní šampionát ČR. V pátek se jede dlouhá trať na 2 km, sobota je sprinterská na 200 m a neděle zakončuje na 500 m.

 
stračenská pouť
27.06.2014

Stračenská pouť

Město Štětí si Vás dovoluje pozvat na tradiční pouť konanou v obci Stračí. Pro velké návštěvníky je připravený bohatý kulturní program a na ty  malé čekají kolotoče, houpačky a cukrová vata. 

 
prodram FEDO 2014 2
06.06.2014

FEDO 2014 – 45 let dechového festivalu ve Štětí

Město Štětí se od pátku 20. června do neděle 22. června promění na město hudby. Právě v tento termín proběhne již 27. ročník Národního festivalu dechové hudby a mažoretkových souborů – FEDO 2014. Součástí hudební přehlídky bude i sobotní Festival rockových dechových orchestrů – FERODO. V programu se představí tři zahraniční orchestry z Rakouska, Chorvatka a Německa a deset tuzemských orchestrů. Svá vystoupení uvede devět mažoretkových souborů ze sedmi českých a jednoho chorvatského  města.

 
racice_2014
13.05.2014

SVĚTOVÝ POHÁR V RAČICÍCH HOSTÍ TŘI DESÍTKY OLYMPIJSKÝCH MEDAILISTŮ Z LONDÝNA

Téměř kompletní světová špička včetně českých hvězd a tří desítek olympijských medailistů z Londýna 2012 se představí na Světovém poháru rychlostních kanoistů v Račicích. Druhý závod elitního seriálu proběhne ve dnech 16. – 18. května, vstup a parkování jsou pro diváky zdarma. 

 
50_let_bigbit
07.05.2014

50 LET BIGBÍTU VE ŠTĚTÍ

V sobotu 24. května 2014 proběhne v areálu skateparku u Labe koncert osmnácti štětských kapel. Před 50. lety pan Hrubý ve své garáži nechal hrát první štětskou bigbítovou skupinu. Tvořilo ji pět mladíků, které v dalších desetiletích následovali desítky muzikantů, zvukařů, techniků a dalších nadšenců. Přijďte v sobotu 24. května ve 13 hod. k  Labi a uvidíte a uslyšíte kapely na které jste před mnoha lety chodili na zábavy,  na koncerty nebo na festivaly. V mnoha hodinovém maratónu se představí 18 kapel v různých hudebních žánrech a různých složení. Potkáte se s mnoha přáteli nebo lidičkami na které jste již zapomněli. Takže si nezapomeňte datum 24. května zakroužkovat v kalendáři. Vstupné je zdarma a občerstvení je jako obvykle zajištěno. 

 
zah_tur_sez_14
24.04.2014

Loupežník Štětka zahájí turistickou sezonu regionu Štětsko

Tradičně na konci dubna zahájí turistickou sezonu regionu Štětsko bájný lapka z lesů regionu Štětska, loupežník Štětka. Pro návštěvníky si připravil řadu novinek, které představí při otevření sezony v neděli 24. dubna v 10 hodin ve vesničce Stračí, zhruba dva kilometry od Štětí. Na návštěvníky akce čeká kromě jiného i přepadení loupežnickou bandou, soutěž o zajímavé ceny a lesácké pohoštění u ohně. 

 
masopust_2014
14.02.2014

Masopust ve Štětí ožije první březnový den

Rej masopustních masek, veselí a pravá česká zabijačka na náměstí. Štětí v sobotu 1. března 2014 opět ožije Masopustem. Průvod vyjde z vesničky Stračí asi kilometr od Štětí. V masopustním průvodu nebudou tradičně chybět medvědář s medvědem, selka, řezník nebo smrtka. Starosta masopustu za doprovodu hudebníků dovede rej masek na Nové náměstí do Štětí, kde bude chtít od starosty města předat klíč od brány a převzít na masopustní den vládu nad městem. Masopustem bude žít i samotné město Štětí. Od 14. hodin bude na Novém náměstí připraven kulturní program. Kromě tradiční zabijačky, která bude pro štětskou akci novinkou a  proběhne přímo na náměstí, uvidí a uslyší návštěvníci kapelu Nešlapeto a svá kouzla předvede kouzelnice s balónky. Masopust se do Štětí vrátil před pěti lety a rok od roku se těší větší popularitě, což dokazuje stále rostoucí počet maškar v průvodu. Na organizaci akce se podílí město společně se štětským Domem dětí a mládeže. 

 
novější1 [...] 4 5 6 7 8 9 10 [...] 12 starší

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
31% (159)
 
58% (299)
 
12% (62)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load