ENDE

Odkazy

Informační centrum ŠtětíMěsto Štětísnedoviceračicearena_raciceÚstecký krajROP Severozápadceske_stredohoriIDOS - jízdní řádyLabská paroplavební společnostCHKO KokořínskoVýlet na každý denEvropská unie

Štětsko

Region Štětsko zahrnuje město Štětí a jeho okolí s přilehlými vesnicemi, zvláště severním směrem. Dělí se na tři územní celky – obce v blízkém okolí města Štětí (jako Stračí, Počeplice, Brocno, Radouň, Chcebuz, Veselí, Újezd, Čakovice, Hněvice) a oblast “Snědovicko” (Snědovice, Křešov, Lomy, Strachaly, Mošnice, Střížovice, Sukorady, Velký Hubenov) a nakonec nejmenší území – samotná obec Račice se světově proslulým areálem vodních sportů. Na štětském venkově najdete typické ukázky lidové architektury, sakrální stavby a také přírodní zajímavosti. Samotné město Štětí je průmyslové a kulturní centrum tohoto regionu. Je zde i největší papírenský závod v Čechách. Nejzajímavější kulturní akcí města je festival dechových orchestrů FEDO, který se koná každý sudý rok koncem června společně s přehlídkou mažoretek. Ty byly v roce 1970 vůbec prvním mažoretkovým souborem v tehdejším Československu.

Dalšími významnými každoročními kulturními akcemi jsou Historický den " Štětská ostrev", Tradiční štětský jarmark nebo Štětský varhanní podzim, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy.

Aktuality

loupeznici_soutez
27.12.2013

Loupežník Štětka rozdal soutěžícím bambitku, telefon i tablet

Šest měsíců mohli malí i velcí soutěžit s loupežníkem Štětkou a jeho loupežnickým pasem. Ti, kteří dokráčeli až do konce si mohli ve středu 26. listopadu přesvědčit o tom, že ne každý loupežník musí být krutý a nelítostný. Pětici vylosovaným totiž předal samotný lapka při slavnostním vyhlašování opravdu zajímavé ceny. Pět měsíců, pět otázek, pět výherců. Soutěž s Loupežnickým pasem legendárního loupežníka Štětky, došla v listopadu ke své finálové části. Losování o pět zajímavých cen se zúčastnilo až na jednoho patnáct malých loupežníků a loupežnic, kteří správně odpověděli na soutěžní otázky, prokázali se vyplněným loupežnickým pasem a mohli tak čekat jestli starosta Štětí Tomáš Ryšánek nevytáhne jejich jméno z klobouku samotného Štětky.

 
rozsviceni_stromu_2013
25.11.2013

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

První prosincový den bude ve Štětí patřit zahájení vánočních svátků. Na Novém náměstí proběhne již tradiční „Slavnostní rozsvícení vánočního stromu.“ Celý program bude zahájen v 18.00 hodin a návštěvníci se mají opravdu na co těšit. Kromě samotného rozsvícení stromu vystoupí na náměstí Krušnohorská dudácká muzika s vánočními písněmi a koledami, vánoční koledy návštěvníkům zahraje i Podřipský žesťový kvintet a na závěr zazpívá dětský pěvecký sbor ZUŠ ve Štětí Kouzelná flinta.  V této předvánoční atmosféře zároveň uspořádala ZUŠ ve spolupráci s KIZ velkou výstavu dětských prací na téma „Vůně vánoc“. Všichni obyvatelé města a nejen oni, jsou srdečně zváni v neděli 1. prosince 2013 na Nové náměstí ve Štětí.

 
ETM13
16.09.2013

Evropský týden mobility ve Štětí zahájen

V pondělí 16. 9. se děti ze ZŠ T. G. Masaryka vypravily na dětské dopravní hřiště ve Štětí. Město ve spolupráci s Městskou policií pro žáky 3. a 4. tříd připravilo v rámci dopravní výchovy dopolední program. V průběhu celého týdne se na hřišti vystřídají také další štětské školy. Pro veřejnost bude v průběhu středy na Novém náměstí připraven veletrh volnočasových aktivit a BESIP tým, který také letos přislíbil svou účast. Pro příznivce pěší turistiky na sobotu Skauti připravili „Pochod podzimním Štětím“. Délku a náročnost trasy bude možné vybírat z několika variant, a v cíli budou připraveny buřty na opékání. Celý týden bude završen nedělí, na kterou letos spadá Evropský den bez aut, tedy 22. září. Na Novém náměstí bude možné od 14 hodin shlédnout exhibici X-BIKERS, zapojit se do ZUMBA party s Martinem, a nebo se naučit „chodit“ ve skákacích botách. Od 17:00 je připraven koncert PRAGO UNION, který celý program uzavře.

 
jarmark_2013
02.09.2013

7. historický den „Štětská ostrev“ a tradiční Štětský jarmark

KIZ Štětí a Město Štětí ve spolupráci s agenturou Festive a Řádem Černých rytířů si Vás dovolují pozvat na 7. historický den „Štětská ostrev“ a tradiční Štětský jarmark.  Od 10.00 hodin se mohou návštěvníci těšit na bohatý dopolední program ve které, vystoupí například mistr světa v práci s bičem  Pavel Votápek, Krušnohorská dudácká muzika nebo Sváťovo loutkové dividlo. Dopolední program zakončí ve 14. hodin historická bitva, letos na téma selských bouří na Štětsku. Odpolední Štětský jarmark si pro návštěvníky přichystal například vystoupení Nadi Urbánkové a kapely Bokomara, Mariana Kořínka a A.S.M nebo Debii a mladí návštěvníci jistě ocení vystoupení ústecké kapely UDG. Akce se koná na Husově náměstí ve Štětí a po celý den bude k dispozici tržiště, lidové a historické tržiště nebo toulavá krčma.

 
vyzva
29.08.2013

Poslední prázdninový víkend ve znamení her a adrenalinu.

Poslední prázdninový víkend proběhne ve Štětí na městském koupališti velké rozloučení s prázdninami pro malé i ty větší. Na dětské návštěvníky čeká od 13 hodin velké množství zajímavých her a soutěží a od 16 hodin se mohou těšit na dětskou diskotéku. Starší a adrenalin milující návštěvníci se mohou poprat se „Štětskou výzvou“ – adrenalinovým během dvojic, která odstartuje ve 14 hodin taktéž na městském koupališti. Obě akce pořádá Město Štětí a KIZ Štětí ve spolupráci s domem dětí a mládeže a místní skupinou Českého červeného kříže.

 
lalf2013
09.08.2013

LIVE & LET FLY

Město Štetí a KIZ Štětí a Skate klub SK Mondi Štětí si Vás dovolují pozvat skateboardové závody v kategoriích do 16 a nad 16 let  LIVE & LET FLY 2013. Závody se uskuteční 24. 8. 2013 ve skate parku ve Štětí na labském nábřeží. Start závodu je v 10.00 hodin, start finále pak v 17.00 hodin. Od 18.00 hod. proběhne koncert skupin Magma Hotel, F. A. King a Unaffected Evolution. Vstupné zdarma, občerstvení po celou dobu akce zajištěno.

 
cadici_13
29.07.2013

Štětí opět navštíví Kinematograf bratří Čadíků.

A to v termínu od 3. do 5. srpna, kdy ve Štětí na Husově náměstí proběhne FILMOVÉ LÉTO. Kinematograf bratří Čadíků provozuje 15 mobilních kin a promítá výhradně filmy z české produkce či koprodukce. Vstupné na produkce v České republice je dobrovolné. Díky podpoře partnerů a sponzorů je možné pokrýt náklady spojené s provozem, a tak může být vstupné každoročně věnováno na dobročinné účely.  Ve Štětí budou moci návštěvníci na Husově náměstí zhlédnout tyto filmy: Probudím se včera, Okresní přebor-poslední zápas Pepíka Hnátka a Perfect Days. Začátky představení jsou cca ve 21.30, vstupné dobrovolné. 

 
labska_stezka
13.07.2013

AKTUÁLNÍ INFORMACE O SJÍZDNOSTI A STAVU LABSKÉ STEZKY.

Labská stezka vede zejména po pravém břehu Labe. Pro konkrétní představu následuje popis jednotlivých úseků. Provozní doba hostinců postižených povodní je většinou již obnovena.V provozu jsou také cyklobusy z Litoměřic, Roudnice nad Labem, Štetí, Ústí nad Labem a Děčína, více informací zde. V provozu přívoz: Nučničky - Nučnice. V provozu není osobní loď Porta Bohemica I., a to do 18. července 2013.

 
tour_de_texas
13.07.2013

Regionem Štětsko se proženou cyklonadšenci v rámci Tour de Texas

Tradiční a oblíbená akce Tour de Texas pro nadšence cykloturistiky odstartuje ve Štětí v sobotu 27. července 2013 ve 14. hodin. Cyklovýlet regionem Štětsko do oblasti Kokořínska a malebných vesniček tohoto kraje se koná již pátým rokem a za jeho pořadatelstvím stojí město Štětí a pivnice Palermo. Start Tour de Texas se odehraje také již tradičně na Novém náměstí ve Štětí. Účastníci akce si poté mohou vybrat ze tří různých tratí – nejkratší 15 kilometrů je ideální pro začátečníky nebo rodiny s dětmi, trať na 30 kilometrů je připravena pro zdatnější cyklisty a nejdelší úsek 50 kilometrů je vhodný pro nadšence náročných tratí a doporučuje se ho absolvovat na horském kole. Akce se každoročně pořádá na přelomu července a srpna. Do vesniček okolo města Štětí, kterým se přezdívá Texas, vyráží kolem stovky nadšených cyklistů. Po absolvování tratí na ně čeká občerstvení a symbolické vyhlášení vítězů ve speciálních kategoriích.

 
toulavka
08.07.2013

Region Štětsko v Toulavé kameře.

"Štětí má sice většina z nás spojené především s výrobou papíru, my vám ale ukážeme, že v jeho okolí najdete spoustu zajímavých pamětihodností i řadu pokladů paní Přírody. Abychom toho stihli víc, vyrazíme na kole." Těmito slovy začíná reportáž o regionu Štětsko, kterou odvysílala Česká televize v pořadu Toulavá kamera v neděli 7. července 2013. Reportáž je to velmi povedená a doufáme, že k nám do regionu přiláká více návštěvníků i turistů. Reportáž naleznete v archivu ČT ZDE

 

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
31% (159)
 
58% (299)
 
12% (62)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load