ENDE

Odkazy

Informační centrum ŠtětíMěsto Štětísnedoviceračicearena_raciceÚstecký krajROP Severozápadceske_stredohoriIDOS - jízdní řádyLabská paroplavební společnostCHKO KokořínskoVýlet na každý denEvropská unie

Štětsko

Region Štětsko zahrnuje město Štětí a jeho okolí s přilehlými vesnicemi, zvláště severním směrem. Dělí se na tři územní celky – obce v blízkém okolí města Štětí (jako Stračí, Počeplice, Brocno, Radouň, Chcebuz, Veselí, Újezd, Čakovice, Hněvice) a oblast “Snědovicko” (Snědovice, Křešov, Lomy, Strachaly, Mošnice, Střížovice, Sukorady, Velký Hubenov) a nakonec nejmenší území – samotná obec Račice se světově proslulým areálem vodních sportů. Na štětském venkově najdete typické ukázky lidové architektury, sakrální stavby a také přírodní zajímavosti. Samotné město Štětí je průmyslové a kulturní centrum tohoto regionu. Je zde i největší papírenský závod v Čechách. Nejzajímavější kulturní akcí města je festival dechových orchestrů FEDO, který se koná každý sudý rok koncem června společně s přehlídkou mažoretek. Ty byly v roce 1970 vůbec prvním mažoretkovým souborem v tehdejším Československu.

Dalšími významnými každoročními kulturními akcemi jsou Historický den " Štětská ostrev", Tradiční štětský jarmark nebo Štětský varhanní podzim, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy.

Aktuality

stracenska_pout
25.06.2013

Stračenská pouť

Město Štětí si Vás dovoluje pozvat na Stračenskou pouť, která se uskuteční dne 29. června 2013 v obci Stračí, která leží cca 1 km od Štětí. Kulturní program začne ve 14. hodin a ukončen bude ve 22. hodin ohňovou show. V rámci programu vystoupí například kapela Dechařinka, písničkář Hozny a Shoda okolností nebo ochotnická spolek Stračan s divadelní hrou „kočka v botách“. Od 20. začne taneční zábava, kde Vám k tanci i poslechu zahraje kapely Elmex. Pro děti je připraveno mnoho zábavných atrakcí jako je trampolína, skákací hrad nebo houpačky, střelnice a labutě. Přijďte s námi do Stračí oslavit začátek prázdnin.

 
labska_stezka
21.06.2013

Informace o sjízdnosti Labské stezky 20.6.2013

Velká voda po povodních opadla a s nadcházejícím víkendem bude Labská stezka v hledáčku cykloturistů.Kromě krátkého úseku v Žalhosticích za Litoměřicemi je Labská stezka v Ústeckém kraji po celé délce, kde již byla dokončena výstavba, sjízdná. 

 
cyklobus2
18.06.2013

Cyklobus vyjíždí: Vyrazte z Bukové hory až na Máchovo jezero

V destinaci České středohoří začala turistická sezóna již na konci měsíce dubna a po zahájené plavební sezóně lodi Porta Bohemica I z Litoměřic a všech přívozů na řece, se všem cykloturistům nabízí osvědčený dopravní prostředek zdolávající táhlé kopce Středohoří. Na své trasy vyráží „Cyklobus Českého středohoří a Podřipska“.

 
otevreni_koupaliste
10.06.2013

Otevření koupaliště ve Štětí

Starosta Města Štětí si Vás dovoluje pozvat na slavnostní otevření městského koupaliště ve Štětí, které se uskuteční dne 14. června 2013 ve 14.00 hodin. Pro návštěvníky bude připraven kulturní program a pro děti atrakce, soutěže a hry. Všichni jsou srdečně zváni.  

 
povodne_konto
08.06.2013

Povodňové konto

Město Štětí žádá dárce, kteří mohou poskytnout dezinfekční, úklidové a další prostředky potřebné k likvidaci povodňových škod, tyto pomůcky nosit do areálu Štětských komunálních služeb na obchvatu naproti stavebninám ŠOS od 7 do 19 hodin. Zároveň bylo zřízeno speciální konto, na které mohou dárci posílat jakoukoliv finanční pomoc. Více informací k pomoci a aktuálnímu povodňovému dění ve městě lze nalézt na webových stránkách města www.steti.cz, nebo telefoním čísle krizové povodňové linky - 416 859 306, 724 326 737. Číslo povodňového konta u České spořitelny, pobočka Štětí: 3293809359/0800 Za poskytnuté dary velice děkujeme.

 
ostrev_2013_zruseno
03.06.2013

Historický den „Štětská ostrev 2013“.

Návštěvníkům a obyvatelům města tímto oznamujeme, že 7. ročník historického dne "Štětská ostrev" a folkového odpoledne je z důvodu zatopení Husova náměstí při červnové povodni ZRUŠENÝ. 

 
17.05.2013

Dětský den ve Štětí.

V pátek, 31. května, uskuteční se na Husově náměstí ve Štětí Dětský den. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na mnoho zajímavých soutěží, které prověří jejich dovednosti a na zábavní atrakce a hry Divadla V pytli Petra Stolaře. Program na Husově náměstí začíná v 15.00 hodin a vstupné je zdarma. Program k svátku všech dětí si připravilo i městské kino ve Štětí. Od 18.00 hodin bude promítat film Cesta na tajuplný ostrov II a to ve 3D. Cena vstupného je 50 Kč. Přijďte se tedy v pátek 31. května pobavit na Husovo náměstí nebo do městského kina ve Štětí, všichni jste srdečně zváni.  

 
stetka
04.05.2013

Turistickou sezonu ve Štětí zahájil loupežník Štětka. Představil i geocachingové putování.

Město Štětí představilo své trumfy pro letošní turistickou sezonu. Hlavní role bude patřit postavě  loupežníka Štětky. Naučné putování s jeho jménem doplní dvě zcela nové soutěže – „Po stopách loupežníků“ a „Loupežnické geoputování“. Hra „Po stopách loupežníků“ propojí hravost a vědomostní znalosti a je určena pro děti všech věkových kategorií. Druhá hra „Loupežnické geoputován“ je připravena pro příznivce mezi veřejností stále populárnějšího geocachingového dobrodružství. 

 
carodejnice_2013
29.04.2013

Tradiční pálení čarodějnic a lampiónový průvod.

Město Štětí si Vás dovoluje pozvat na tradiční pálení čarodějnic a lampiónový průvod, které se uskuteční dne 30. dubna 2013. Lampiónový průvod s mažoretkami vyjde 20.30 hodin od večerky v Ostrovní ulici. Sraz účastníků je ve 20. hodin. Ve 21. hodin bude zapálena vatra na Labském nábřeží a ve 21.25 hodin proběhne slavnostní ohňostroj. Na malé účastníky průvodu v čarodějnických maskách čeká sladká odměna.

 
den_zeme
15.04.2013

Den Země ve Štětí

Město Štětí v rámci Projektu Zdravého města Vás zve na oslavy „Dne Země“, který se uskuteční 22. dubna 2013. Již na 19. dubna 2013 je však připraven bohatý a zajímavý program pro žáky základních škole ze Štětí. 

 

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
31% (159)
 
58% (299)
 
12% (62)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load