ENDE

Odkazy

Informační centrum ŠtětíMěsto Štětísnedoviceračicearena_raciceÚstecký krajROP Severozápadceske_stredohoriIDOS - jízdní řádyLabská paroplavební společnostCHKO KokořínskoVýlet na každý denEvropská unie

Štětsko

Region Štětsko zahrnuje město Štětí a jeho okolí s přilehlými vesnicemi, zvláště severním směrem. Dělí se na tři územní celky – obce v blízkém okolí města Štětí (jako Stračí, Počeplice, Brocno, Radouň, Chcebuz, Veselí, Újezd, Čakovice, Hněvice) a oblast “Snědovicko” (Snědovice, Křešov, Lomy, Strachaly, Mošnice, Střížovice, Sukorady, Velký Hubenov) a nakonec nejmenší území – samotná obec Račice se světově proslulým areálem vodních sportů. Na štětském venkově najdete typické ukázky lidové architektury, sakrální stavby a také přírodní zajímavosti. Samotné město Štětí je průmyslové a kulturní centrum tohoto regionu. Je zde i největší papírenský závod v Čechách. Nejzajímavější kulturní akcí města je festival dechových orchestrů FEDO, který se koná každý sudý rok koncem června společně s přehlídkou mažoretek. Ty byly v roce 1970 vůbec prvním mažoretkovým souborem v tehdejším Československu.

Dalšími významnými každoročními kulturními akcemi jsou Historický den " Štětská ostrev", Tradiční štětský jarmark nebo Štětský varhanní podzim, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy.

Aktuality

chcebuz_plakat
08.04.2013

Mezinárodní den památek a historických sídel otevře ve Štětí i jindy nepřístupné objekty

Město Štětí se 18. dubna 2013 zapojí do oslav Mezinárodního dne památek a historických sídel. V rámci slavnostního dne bude připraven pro štětské základní školy naučný projekt „Toulky štětskou historií“. Během 18. a 19. dubna děti ze tří základních škol projdou prohlídkovou trasu místy nejstaršího osídlení města Štětí, která bude doplněna průvodcovským slovem. Vyprávění bude doplněno fotografiemi starého Štětí a prohlídkou štětského kostela sv. Šimona a Judy s freskami od známého barokního malíře Josefa Kramolína. 

 
exp_kamera_2013
19.02.2013

Festival Expediční kamera počtvrté

Rok se sešel s rokem a je tu již 4. ročník Expediční kamery, filmového festivalu zaměřeného na expediční dobrodružství nejen na horách, vodě, pouštích, v pralesích, ale  i ve vzduchu. Čeká nás opět téměř čtyřhodinový maraton nevšedních filmových zážitků. Tradičně proběhne i divácká anketa o nejlepší film a slosování vstupenek o zajímavé ceny. Celý program festivalu naleznete na plakátech, letácích a ve vysílání KTV Štětí. EK ve Štětí se koná ve čtvrtek 14. března od 18.00 hodin v městském kině. Spolupořadateli ve Štětí jsou KIZ města Štětí  a  Mgr.  Jiří Novák. 

 
masopust_2013
28.01.2013

TRADIČNÍ ŠTĚTSKÝ MASOPUST.

Tímto si Vás dovolujeme na tradiční Štětský masopust, který se uskuteční dne 9. února 2013. Průvod masopustních masek vyrazí ve 14 hodin ze Stračí. Od 12 hodin budou probíhat farmářské slavnosti a od 14 hodin na Novém náměstí kulturní program. Těšit se můžete na odevzdání klíčů od města starostovi masopustu, stánky s nápoji, masopustními dobrotami a zabijačkou. Dům dětí a mládeže si připravil mnoho masopustních her pro nejmenší. Všechny účastníky v maskách zveme do masopustního průvodu.

 
ples
04.01.2013

SPOLEČENSKÝ PLES MĚSTA ŠTĚTÍ

Město Štětí a KIZ Štětí Vás srdečně zvou na "Společenský ples města Štětí", který se koná dne 12. ledna 2013 od 20 hodin ve velkém sále kulturního střediska ve Štětí. Účinkují: Originál Havlovka, Mažoretky města Štětí, Taneční klub Rytmus Roudnice n. L., hostem večera je pěvecké duo Kamélie. Večerem provádí Tomáš Mikulský. Vstupné činí 120,- Kč a všechny vstupenky jsou slosovatelné! 

 
radoun
11.12.2012

Obnova památek ve Štětí a okolí

Osud kulturních a sakrálních památek není Štětí lhostejný, proto se město i v letošním roce postaralo o opravu několika z nich. Nemalou pomocí byla dotace - „Program na záchranu a obnovu drobných památek a architektury dotvářející kulturní krajinu Ústeckého kraje“. První velkou opravou v roce 2012 prošla střecha kaple sv. Jana a Pavla ve Stračí, která pochází dle letopočtu na štítě z roku 1818. Opraven byl také kříž z letos poničených Božích muk u mostku na místě zvaném Na Jordáně. Restaurování se dočkaly také sochy z radouňské kaple sv. Floriána. Tyto práce byly uskutečněny za pomoci neinvestiční dotace z „Programu na záchranu a obnovu kulturních památek Ústeckého kraje“. 

 
strom?2012
26.11.2012

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Dne 1. prosince 2012 se ve Štětí v 18ti hodin uskuteční již tradiční slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Aktu samotnému bude od 16ti hodin předcházet bohatý kulturní program. Vystoupí Plzeňský malý lidový soubor, který zahraje lidové písně a koledy, Podřipský žesťový kvintet taktéž s vánočními koledami a na závěr vystoupí dětský pěvecký soubor ZUŠ ve Štětí Kouzelná flinta. Současně bude probíhat velká vánoční výstava dětských prací Andělské nadělení – „Hurá padá sníh“, kterou ve spolupráci s městem pořádá ZUŠ ve Štětí. Ten samý den budou na Novém náměstí od 9ti hodin probíhat oblíbené farmářské slavnosti. 

 
ffzs
13.11.2012

Filmový festival zimních sportů

Filmový festival zimních sportů proběhne od 18. hodin v kině ve Štětí dne 15. listopadu 2012. Vstupné je 50 Kč.
Více informací lze nalézt na webových stránkách festivalu  Filmový festival zimních sportů (FFZS) je celovečerní pásmo špičkových filmů, úspěšných na mezinárodních filmových festivalech. Sníh, led a adrenalin. Extrémní lyžování, zimní horolezecké výstupy, snowboarding, skialpinismus a další aktivity v zimní přírodě.

 
rysanek
23.10.2012

Výstava obrazů regionu Štětsko.

Galerie informačního centra města Štětí si na měsíc listopad připravila pro své návštěvníky výstavu obrazů Františka Ryšánka. Tématem jeho tvorby bylo především staré město Štětí a jeho okolí, ale ne jen to. Výstava bude zahájena 1. listopadu 2012 a všichni návštěvníci jsou srdečně zváni. Informační centrum města Štětí sídlí v Obchodní ulici č.p. 547, otevřeno má pondělí - pátek 8.00 - 17.00, sobota 8.00 - 12.00.

 
varhani_podzim
09.10.2012

Říjnové večery ve Štětí rozezní tóny varhan.

V měsíci říjnu se ve štětském kostele sv. Šimona a Judy koná již sedmý ročník akce nazvané  „Štětský varhanní podzim“. Koncertní program je rozdělený do tří večerů, první koncertní večer se koná 12. října a vystoupí v něm Miloslav Šimek – varhany a Jakub Kos - zpěv baryton. Druhý koncert se uskuteční 19. října a účinkovat budou Přemysl Kšica – varhany a Miroslav Smrčka - trubka. Koncertní program završí třetí a poslední koncert v pátek 26. října, kdy vystoupí Martin Moudrý - varhany. Všechny tři koncerty začínají od 18. hodin. Štětský varhanní podzim pořádá Římskokatolická farnost ve Štětí a město Štětí pod záštitou Mgr. Tomáše Ryšánka, starosty města Štětí.

 
7msdraclod
20.09.2012

7. MČR dračích lodí - finále ČP a DBGP 2012

Od pátku 21. do neděle 23.9.2012 bude v areálu veslařského kanálu v Račicích bojovat téměř 60 posádek z celé ČR i ze zahraničí o tituly mistrů republiky na tratích 200, 500 a 2000m. K tomu každý večer kulturní program v rámci galavečera s vyhlášením výsledků a koncertem na pódiu přímo na kanále. Letos Big Papa, Baťa & Kalábůf něžný Beat a rockerky K2!
Více na: www.dragonboat.cz

 

Vyhledávání

Mapa regionu Štětsko

Anketa

Našli jste na webu informaci, kterou jste hledali?
 
31% (159)
 
58% (299)
 
12% (62)
Všechny ankety a kvízy
 
Informační centrum města Štětí, Obchodní 547, 411 08 Štětí, tel.: 416 812 715, email: infocentrum@steti.cz
load