Račice ožijí mistrovstvím světa klubových posádek dračích lodí

Od čtvrtka do neděle bude nad račickým kanálem znít pravidelně bubnování. Centrum zaslíbené rychlostní kanoistice a veslování totiž ovládne mistrovství světa klubových posádek dračích lodí. Do Račic se sjede více než 1200 akreditovaných účastníků ze tří kontinentů – chybět nebudou ani posádky z USA nebo z Hongkongu. 

„Jsem rád, že Český svaz kanoistů dostal od Mezinárodní kanoistické federace tu čest pořádat mistrovství světa klubů dračích lodí. Mimo jiné je to pro račické pořadatele další organizátorská prověrka před mistrovstvím světa 2017 v rychlostní kanoistice,“ uvedl Jan Boháč, šéf Českého svazu kanoistů.

Světový šampionát týmů „dragonů“ je třetí významnou mezinárodní akcí, jež se letos v račické Labe aréně Ústeckého kraje uskuteční. V květnu zde vedle mistrovství Evropy rychlostních kanoistů proběhl také evropský juniorský šampionát ve veslování.

„Dračí lodě jsou v Česku relativně novým sportem, o který je zájem. Zapojují se do něj zejména lidé v aktivním věku, má hodně blízko k rychlostní kanoistice, proto si myslím, že toto odvětví přispívá k rozvoji české kanoistiky jako celku. Všichni, kdo se na lodi svezli, zjistili, že je to náročný, ale krásný sport, a získali k vodním sportům silný nebo alespoň pozitivnější vztah. A to může celé kanoistice v budoucnu pomoci,“ dodal Jan Boháč.

Šampionát začne ve středu 9. září slavnostním zahájením. Krátce před sedmou hodinou večerní se představí zástupci všech zúčastněných států. Po oficiální části bude od 19.30 následovat doprovodný program, v němž různá hudební vystoupení okoření rozhovory s osobnostmi. Své umění předvede například také taneční soubor Somnakune Luluďa. Program završí ve 21.00 ohňová show.