Tim Cope se vrací v Expediční kameře

Festival EK probíhá v době od 6. 2. – 31. 3. 2013 ve více než 150 městech České republiky. Pořadatelem je o. s.  Klub Hedvábná stezka. Spolupořadateli ve Štětí jsou KIZ města Štětí  a  Mgr.  Jiří Novák. EK ve Štětí se koná ve čtvrtek 14. března od 18.00 hodin v městském kině. Více informací o festivalu naleznete na adrese http://www.hedvabnastezka.cz

Rok se sešel s rokem a je tu již 4. ročník Expediční kamery, filmového festivalu zaměřeného na expediční dobrodružství nejen na horách, vodě, pouštích, v pralesích, ale  i ve vzduchu. Tento unikátní projekt letos přináší sedm nejlepších filmů sezóny z celého světa. Čeká nás nabitý večer plný dobrodružství, napětí, úžasných záběrů i výkonů.

 Jak organizátoři slíbili, uvidíme druhé pokračování, vloni nejúspěšnějšího filmu, o putování Tima Copea po stopách Džingischána. Tentokrát začíná jeho cesta v Kazachstánu, odkud pokračuje dále na západ.  Další cestopisný film Siberut nás zavede do rovníkové močálové džungle, na ostrov mentawajských kouzelníků, v daleké  Indonésii. Magické rituály, zachovalá příroda a svérázní obyvatelé, kteří ještě v minulém století praktikovali kanibalismus, to je svět, který lze zažít i v dnešní uspěchané době. Jiný životní styl příslušníků kmene Malinke ze západní Afriky, vyhlášených bubeníků na buben Djembe, nám přiblíží krátký film Foli.  Silně adrenalinovými filmy pak budou snímky Halo Effect, o prvosjezdech divokých peřejí a vodopádů v Norsku a na Islandu. I film o přeletu paraglidistů, do základního tábora druhé nejvyšší hory světa K2, přes 5000 metrů vysoké hřebeny, ve zrádných vzdušných vírech pákistánského Karákoramu, pod názvem Zabijácká krása.  Příznivce horolezectví jistě osloví snímek Sandstone, který připomíná jedinečnost lokality i pravidla a zvyklosti, které jsou spojeny s lezením na Broumovsku. Pod názvem Pískaři získal Cenu diváků na MHFF 2012 v Teplicích nad Metují.  Na stejném festivalu získal Zvláštní cenu za neuvěřitelné artistické výkony na kole a výborný humor i freestyle trialový film Cesta domů, který je posledním snímkem letošní Expediční kamery.

Čeká nás opět téměř čtyřhodinový maraton nevšedních filmových zážitků. Tradičně proběhne i divácká anketa o nejlepší film a slosování vstupenek o zajímavé ceny. Celý program festivalu naleznete na plakátech, letácích a ve vysílání KTV Štětí.

Tak nezapomeňte a přijďte se podívat. Těšíme se na vás.